Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy piszą scenariusze zajęć bibliotecznych. Na naszej stronie znajdziesz gotowe szablony, poradniki oraz artykuły, które pomogą Ci w tworzeniu oryginalnych i interesujących scenariuszy. Dowiedz się więcej o sztuce pisania scenariuszy, a także zainspiruj się naszymi propozycjami. Wejdź na stronę już dziś i stwórz swój wymarzony scenariusz!
Mniej znaczy więcej: ekologia w skali makro – scenariusz lekcji bibliotecznej
Lekcja uświadamiająca zagrożenia płynące z nadmiernego konsumpcjonizmu. Uczniowie poszukują odpowiedzi na pytanie „Jak żyć dobrze ale zużywać mniej?” Sprawdź, jak promować postawę ekologiczną w codziennym życiu. Uczestnicy: uczniowie klas V–VIII szkoły podstawowej.
Rower czy rolki: czyli jak zdrowo spędzić wiosnę bez smartfonów – scenariusz
Wiosną chcemy ruszać się więcej, ale często nam się nie chce. Te zajęcia aktywizują uczniów do porzucenia smartfonów na rzecz ruchu na świeżym powietrzu. Uczestnicy lekcji bibliotecznej: uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej.
Mali detektywi: kodowanie i szyfrowanie wiadomości – pomysł na ciekawe zajęcia biblioteczne nie tylko w wakacje
Wakacje to czas wytchnienia i odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Dla bibliotekarzy to z kolei czas wzmożonej pracy nad zajęciami, które wypełnią wolny czas uczniów. Jest to także doskonała okazja do promowania biblioteki. Zobacz, jak w zajęciach bibliotecznych można wykorzystać zagadki logiczne.
Wiedza w bibliotece – biblioteczne laboratorium naukowe
Powołanie do życia bibliotecznego laboratorium naukowego pozwoli teoretyczną wiedzę z książek naukowych (chemicznych, fizycznych, przyrodniczych itp.) przełożyć na praktyczne działanie – eksperymentowanie. Poznawania świata w ten sposób uczyni z biblioteki bardziej atrakcyjne miejsce, do którego chętnie będą przychodziły dzieci i młodzież. Będzie można spędzić w nim miło czas, poznając przy tym świat nauki. Sprawdźmy, jak utworzyć w bibliotece laboratorium naukowe. Skupmy się na praktycznych aspektach: grupie docelowej, sprzęcie oraz jego przechowywaniu.
Sztuczna inteligencja: w czym ci może pomóc a w czym zaszkodzić – scenariusz dla starszych klas szkoły podstawowej
Współczesny nastolatek nie wyobraża sobie życia bez narzędzi sztucznej inteligencji. Podczas tej lekcji uczniowie przyglądają się zastosowaniom i zagrożeniom nowoczesnych technologii. Uczestnicy: uczniowie klas VI–VIII szkoły podstawowej i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Sprawdź na Nowoczesna biblioteka.
Sztuczna inteligencja w naszym życiu – scenariusz lekcji bibliotecznej dla najmłodszych
Sztuczna inteligencja ma nam pomagać i ułatwiać życie, ale nie może go zastąpić. Na tej lekcji najmłodsi uczniowie poznają zalety i wady technologii używanych na co dzień. Uczestnicy: uczniowie klas I–V szkoły podstawowej. Wejdź na Nowoczesna biblioteka 3.0.
Pokolenie Alfa w bibliotece – jak zainteresować książkami młodych ludzi, którzy żyją w ciągłej zmianie
Pokolenie Alfa nie zna świata bez Internetu. Wiedzą, że nie trzeba wszystkiego wiedzieć, ponieważ wszystko bardzo szybko można znaleźć w sieci. W bibliotece może przejawiać się to dość skrótowymi informacjami o poszukiwanych książkach i często mylonymi tytułami np. lektur szkolnych. Sprawdź, jak zainteresować pokolenie Alfa książkami i biblioteką.
Ósmoklasisto – jak przygotować się do egzaminu – scenariusz
Sama wiedza nie wystarczy, aby zdać egzamin. Trzeba umieć ją przetwarzać i wykorzystywać. Aby to osiągnąć, potrzebujemy skutecznego planowania, sprawnego umysłu i umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Literatura Young Adult – łącznik między literackim światem młodzieży a światem osób dorosłych
Sprawdź, dla kogo jest literatura Young Adult. Dowiedz się, czy warto wyszczególnić dział Young Adult w bibliotece i gdzie szukać informacji o literaturze Young Adult. Pomoże Ci w tym praktyczne zestawienie na nowoczesnabiblioteka.pl.
Europejski Dzień Sąsiada (27 maja) – scenariusz
Dlaczego warto znać sąsiadów i utrzymywać z nimi kontakt? Zajęcia o budowaniu społeczności w skali mikro.
- « pierwsza
- «
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- »
- ostatnia »