Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy potrzebują dostępu do dokumentacji technicznej. Na naszej stronie znajdziesz przewodniki, instrukcje oraz dokumenty techniczne dla wielu branż. Oferujemy dostęp do szerokiej gamy materiałów, które pomogą Ci w codziennej pracy i rozwiązywaniu problemów technicznych. Bez względu na to, czy potrzebujesz dokumentacji dla biblioteki publicznej czy szkolnej, na naszej stronie z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz. Wejdź na stronę już dziś i zacznij korzystać z naszej bogatej dokumentacji.
Ustawa Kamilka: Karta interwencji w razie stwierdzenia lub podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletnich
Interwencja ze strony instytucji kultury może zakończyć się – odpowiednio – na rozmowie z rodzicami dzieci, które stosują i doznają przemocy rówieśniczej oraz na rozmowie dyscyplinującej podwładnego. Od czego zależy metoda interwencji? Przede wszystkim od rodzaju krzywdzenia, które stwierdziliśmy lub podejrzewamy. Pobierz Kartę interwencji w razie stwierdzenia lub podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletnich.
Standardy ochrony małoletnich: Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego
Informację z Krajowego Rejestru Karnego („KRK”) można uzyskać składając wniosek osobiście lub pocztą, za pomocą formularza „Zapytanie o udzielenie informacji o osobie”. Chcąc skorzystać z drogi pocztowej, należy wysłać zapytanie o udzielenie informacji o osobie do siedziby Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego na adres ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa; Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego (wykaz Punktów Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego).
Oświadczenie pracownika o zapoznaniu się ze Standardami Ochrony Małoletnich
Podmioty zobowiązane do wprowadzenia standardów ochrony małoletnich, w tym instytucje kultury, powinny udostępnić je na swojej stronie internetowej oraz wywiesić w widocznym miejscu w swoim lokalu, w wersji zupełnej oraz skróconej, przeznaczonej dla małoletnich. Wersja skrócona zawiera informacje istotne dla małoletnich. Z kolei pracowników instytucji kultury warto zobowiązać do pisemnego potwierdzania zapoznania się ze standardami.
Sygnaliści: Przykładowa procedura zgłoszeń wewnętrznych
Przygotowanie projektu procedury zgłoszeń wewnętrznych i jego wdrożenie to kompetencja podmiotu prawnego do tego zobowiązanego. Może on ją nazwać różnie: regulaminem, polityką, instrukcją, zarządzeniem czy po prostu procedurą. Osobie ubiegającej się o pracę w ramach stosunku pracy lub innej umowy, o funkcję lub służbę podmiot prawny przekazuje informację o procedurze zgłoszeń wewnętrznych wraz z rozpoczęciem rekrutacji lub negocjacji poprzedzających zawarcie umowy.
Harmonogram prac w bibliotece szkolnej na cały rok szkolny
Sprawdź, jak powinien wyglądać właściwie sporządzony harmonogram prac pedagogicznych i technicznych w bibliotece szkolnej. Skorzystaj z praktycznych wskazówek bibliotekarki – metodyka ds. bibliotek szkolnych, wieloletniego członka oraz skarbnika i wiceprezesa Rady Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Bezpieczeństwo w bibliotecznym laboratorium naukowym – regulamin zrozumiały dla najmłodszych
W pracy z dziećmi i młodzieżą najważniejsze jest bezpieczeństwo. Tym, co może nam w tym pomóc jest stworzenie zasad, które należy przestrzegać. Dotyczy to przede wszystkim tych zajęć, w których pojawiają się niebezpieczne związki, i potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Sprawdź, jak stworzyć jasne i zrozumiałe nawet dla najmłodszych zasady. Pobierz regulamin laboratorium naukowego w bibliotece, który będzie atrakcyjny i zrozumiały dla najmłodszych.
Statut biblioteki nie może być stworzony jednorazowo – to żywy dokument
Wśród dokumentów, które znajdują się w każdej bibliotece statut jest jednym z pierwszych, które muszą powstać. Jest on bowiem elementem składowym utworzenia biblioteki. Można jednak i warto dokonywać w nim zmian. Sprawdź, jak dokonywać zmian w statucie biblioteki.
Spis z natury w bibliotece – instrukcja dla bibliotekarza
Działalność biblioteczna to nie tylko książki i aktywności przygotowywane dla odbiorców. To także cały szereg zadań wymaganych przez przepisy prawa. Jeden z obowiązków związany jest z kontrolą posiadanego majątku. W tym celu można skorzystać m.in. ze spisu z natury.
Partnerstwo, sponsoring, patronat – czyli jak biblioteka może współpracować z innymi instytucjami – instrukcja
W XXI wieku współpraca jest jednym z najważniejszych obszarów działania praktycznie każdej organizacji. W przypadku bibliotek związana jest ona z podejmowaniem różnorodnych działań z instytucjami zarówno w skali lokalnej, krajowej, ale także międzynarodowej. W ramach współpracy można podejmować działania w kilku formach.