Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy piszą scenariusze zajęć bibliotecznych. Na naszej stronie znajdziesz gotowe szablony, poradniki oraz artykuły, które pomogą Ci w tworzeniu oryginalnych i interesujących scenariuszy. Dowiedz się więcej o sztuce pisania scenariuszy, a także zainspiruj się naszymi propozycjami. Wejdź na stronę już dziś i stwórz swój wymarzony scenariusz!

Międzynarodowy Dzień Demokracji (15 września) – scenariusz
Ta lekcja to okazja do lepszego zrozumienia mechanizmów działania demokracji w naszym kraju i na świecie, a także zaproszenie do refleksji na temat przestrzegania praw człowieka. Uczestnicy: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Zajęcia integracyjne w bibliotece – scenariusz
Zajęcia integracyjne wykorzystujące motywy literackie, sztukę i wyobraźnię. Oryginalny, interaktywny sposób na poznanie innych członków klasy i wychowawcy. Uczestnicy: uczniowie I klasy szkoły ponadpodstawowej

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – scenariusz
Propozycje zajęć dla uczniów szkół podstawowych w ramach obchodów miesiąca bibliotek szkolnych, których celem jest promocja biblioteki szkolnej oraz kształtowanie kultury czytelniczej wśród podopiecznych. Zajęcia podzielone są na 3 osobne lekcje biblioteczne, które można realizować w dowolnej kolejności. Uczestnicy: uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – scenariusz
Propozycje zajęć dla uczniów szkół podstawowych w ramach obchodów miesiąca bibliotek szkolnych, których celem jest promocja biblioteki szkolnej oraz kształtowanie kultury czytelniczej wśród podopiecznych. Zajęcia podzielone są na 3 osobne lekcje biblioteczne, które można realizować w dowolnej kolejności.

Bezpieczeństwo w sieci – scenariusz
Lekcja o zagrożeniach płynących z sieci i sposobach reagowania na nie. Uczy dzieci bezpieczniej korzystać z Internetu. Uczestnicy: uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej

Jak obalać mity związane z uczeniem się – zadanie dla bibliotekarza
Uczenie się to jeden z najważniejszych obszarów życia współczesnego człowieka. Uczymy się praktycznie od urodzenia i kończymy naukę… właściwie nie kończymy jej nigdy. Nauka to normalny proces, który został przebadany na wiele różnych sposobów i opisany w wielu artykułach. W toku tych wielu różnorodnych badań i na przestrzeni lat powstało wiele mitów, które w większym lub mniejszym stopniu przeniknęły do opinii publicznej.

Jak człowiek udoskonalał świat – telefon (nie tylko komórkowy)
Nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Korzystamy z niego praktycznie w każdej wolnej chwili. Czasami z konieczności, gdy musimy przekazać informacje osobom znajdującym się w innym mieście, czasami bezrefleksyjnie sprawdzamy… w zasadzie nie wiemy co. Telefon, bo o nim mowa, stał się nieodłącznym narzędziem współczesnego człowieka. Zobaczmy, jak do tego doszło, że telefon znajduje się w kieszeni lub torebce praktycznie każdego dorosłego człowieka i jak wykorzystać to podczas zajęć bibliotecznych.

Sztuczna inteligencja: dobrodziejstwo czy pułapka – scenariusz zajęć w bibliotece dla osób dorosłych
Dorośli narzekają na uzależnienie dzieci od nowoczesnych technologii zapominając, że sami funkcjonują podobnie. Warsztat o zaletach i wadach sztucznej inteligencji zachęca ich do odnalezienia równowagi i dawania młodym dobrego przykładu.

Jak wykorzystać zakładki do książek - zajęcia w bibliotece
Niewiele jest takich przedmiotów, które kojarzą się z książką tak silnie jak zakładka. Wielu czytelników używa jej na co dzień. Zakładka jest także doskonałym tematem na zajęcia biblioteczne. Mnogość jej kształtów i form przyprawia o zawrót głowy. Zakładki mogą być także doskonałym nośnikiem informacji i tym samym spełniać funkcję promocyjną. Zobacz, w jaki sposób możesz wykorzystać zakładkę w działalności bibliotecznej.

Podchody literackie – scenariusz
Podchody dla dzieci ze szkoły podstawowej, które łączą zabawę na świeżym powietrzu z promocją literatury i szeroko pojętej kultury. Dzięki ciekawej formule zajęć uczestnicy zdobywają i pogłębiają wiedzę w sposób aktywny i przyjemny. Uczestnicy: dzieci w wieku 7–12 lat
- « pierwsza
- «
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- »
- ostatnia »