Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy piszą scenariusze zajęć bibliotecznych. Na naszej stronie znajdziesz gotowe szablony, poradniki oraz artykuły, które pomogą Ci w tworzeniu oryginalnych i interesujących scenariuszy. Dowiedz się więcej o sztuce pisania scenariuszy, a także zainspiruj się naszymi propozycjami. Wejdź na stronę już dziś i stwórz swój wymarzony scenariusz!

Lekcja biblioteczna: znęcanie się: stop przemocy rówieśniczej – scenariusz
Dokuczanie, wyśmiewanie, popychanie i inne zachowania przemocowe są tak powszechne, że często przestajemy zwracać na nie uwagę. Ta lekcja uwrażliwia uczniów na przejawy przemocy rówieśniczej i zachęca do poszukiwania sposobów radzenia sobie z napastnikami. Uczestnicy: uczniowie klas IV–VI

Magiczna kartka papieru – pomysł na ciekawe zajęcia biblioteczne
Papier to jeden z największych wynalazków ludzkości. Umożliwił on nie tylko zapisywanie informacji, ale także jej przekazywanie. Wiąże się z nim wiele ciekawych historii, które mogą zainteresować najbardziej wybrednych poszukiwaczy wiedzy. Jest on także podstawą wielu eksperymentów naukowych, zadań logicznych czy prac plastycznych. Można go wykorzystywać na różne sposoby. Dlatego też jest to interesujący materiał na zajęcia biblioteczne.

Sto lat! Sto lat! Urodziny w bibliotece – innowacja pedagogiczna
Urodziny w bibliotece? Tak! To możliwe. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie w roku szkolnym 2023/2024 wdrożono metodyczną innowację pedagogiczną łączącą promocję czytelnictwa, kreatywną zabawę i urodzinowe przyjęcie w jedno wydarzenie. Biblioteczna uroczystość realizowana jest w edukacyjno-rekreacyjnej formie przyjęcia urodzinowego dla pierwszoklasistów. Na zaproszenie bibliotekarzy odwiedzają oni bibliotekę, gdzie obchodzą swoje siódme urodziny. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę zdaniem Sabiny Szklarskiej, nauczyciela bibliotekarza.

Lekcja biblioteczna: Komiks to też literatura – scenariusz
Komiks oficjalnie uznano za gatunek literacki będący doskonałą alternatywą dla książek we wszystkich grupach wiekowych. Uczestnicy zajęć poznają jego zalety i wcielają się w rolę twórców historyjek obrazkowych. Uczestnicy: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Nic mi się nie chce: o depresji młodzieńczej – scenariusz
Depresja młodzieńcza atakuje coraz częściej, jednak świadomość społeczna dotycząca problemu jest stosunkowo niska. Ta lekcja „odczarowuje” depresję oraz dostarcza uczestnikom praktycznych narzędzi do rozpoznawania choroby i poszukiwania pomocy. Uczestnicy: uczniowie klas VI–VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej.

Z filtrem upiększającym czy bez: życie w światach równoległych - scenariusz
Młodzież żyje w dwóch równoległych światach: wirtualnym, który pełen jest twarzy o nieskazitelnej urodzie oraz rzeczywistym, w którym nie każdy jest piękny. Lekcja o szkodliwości stosowania filtrów upiększających pomoże uczniom wrócić do rzeczywistości i bardziej polubić własny wygląd. Uczestnicy: uczniowie klas VI–VIII szkoły podstawowej oraz I–II szkoły ponadpodstawowej. Zajęcia można przeprowadzić z całą klasą lub w grupach: tylko z dziewczętami, tylko z chłopcami.

Nie tylko do picia – 4 propozycje doświadczeń naukowych i wspólnej zabawy z wodą w bibliotece
W prostocie tkwi siła, którą powinniśmy wykorzystywać w działaniach bibliotecznych. Zwłaszcza w pracy z młodszymi dziećmi wykorzystanie wody może okazać się kluczem do sukcesu. Przekonaj się, że za jej pomocą można łatwo wprowadzić dzieci w świat nauki.

Mniej znaczy więcej: ekologia w skali makro – scenariusz
Lekcja uświadamiająca zagrożenia płynące z nadmiernego konsumpcjonizmu. Uczniowie poszukują odpowiedzi na pytanie „Jak żyć dobrze ale zużywać mniej?” Sprawdź, jak promować postawę ekologiczną w codziennym życiu. Uczestnicy: uczniowie klas V–VIII szkoły podstawowej.

Rower czy rolki: czyli jak zdrowo spędzić wiosnę bez smartfonów – scenariusz
Wiosną chcemy ruszać się więcej, ale często nam się nie chce. Te zajęcia aktywizują uczniów do porzucenia smartfonów na rzecz ruchu na świeżym powietrzu. Uczestnicy lekcji bibliotecznej: uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej.

Mali detektywi: kodowanie i szyfrowanie wiadomości – pomysł na ciekawe zajęcia biblioteczne nie tylko w wakacje
Wakacje to czas wytchnienia i odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Dla bibliotekarzy to z kolei czas wzmożonej pracy nad zajęciami, które wypełnią wolny czas uczniów. Jest to także doskonała okazja do promowania biblioteki. Zobacz, jak w zajęciach bibliotecznych można wykorzystać zagadki logiczne.
- « pierwsza
- «
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- »
- ostatnia »