Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy piszą scenariusze zajęć bibliotecznych. Na naszej stronie znajdziesz gotowe szablony, poradniki oraz artykuły, które pomogą Ci w tworzeniu oryginalnych i interesujących scenariuszy. Dowiedz się więcej o sztuce pisania scenariuszy, a także zainspiruj się naszymi propozycjami. Wejdź na stronę już dziś i stwórz swój wymarzony scenariusz!

27 listopada Dzień Bez Zakupów – scenariusz
Kupujemy coraz więcej, posiadamy coraz więcej, tylko nas samych jest jakby mniej. Ta lekcja rzuca nowe światło na nadmierny komercjalizm i konsumpcjonizm i pomaga szukać alternatywnych sposobów zaspokajania własnych potrzeb, bez wycieczki do centrum handlowego, bez zakupów online. Uczestnicy: uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Bruno Schulz, tajemniczy geniusz – scenariusz
Lekcja, która zabiera uczniów w podróż w czasie do niezwykłego świata Bruno Schulza, jednego z patronów 2022 roku.

Konkurs czytelniczy na podstawie książki Kubuś Puchatek
Kubuś Puchatek to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci postaci literackich. Dla bibliotekarzy to także nieocenione źródło inspiracji do przeprowadzenia zajęć. Począwszy od grup najmłodszych na starszych kończąc. W tym artykule przedstawiamy konkurs czytelniczy na podstawie książki A. A. Milne pt. Kubuś Puchatek.

Jak rozsądniej wydawać pieniądze – pomysł na atrakcyjne zajęcia w bibliotece
Każdy potrzebuje pieniędzy w mniejszym lub większym stopniu do spełniania podstawowych potrzeb. Warto wykorzystać potencjał płynący z zainteresowaniem pieniędzmi i wykorzystać go do poszerzenia oferty biblioteki.

Girl power, czyli dziewczyny czytają książki – scenariusz
Kontakt z literaturą sprawia, że życie staje się ciekawsze i pełniejsze. Dowiedz się, jak zwiększyć zainteresowanie dziewcząt czytaniem książek. Uczestnicy: uczennice klas IV-VI szkoły podstawowej.

2 października – Dzień bez Przemocy
Zajęcia łączące refleksję nad problemem przemocy w szkole z twórczą pracą. Uczestnicy: uczniowie klas 5–8 szkół podstawowych.

Zakazuj z głową, czyli jak stosować analizę transakcyjną w komunikacji z nastoletnim dzieckiem – scenariusz
Zakazywać tak, aby nastoletnie dzieci nas słuchały? To możliwe pod warunkiem że zastosujesz zasady analizy transakcyjnej. Ten warsztat uczy, jak skutecznie rozmawiać o granicach. Uczestnicy: rodzice nastolatków (maksymalnie 20 osób).

12 października Dzień Bezpiecznego Komputera – scenariusz
Komputer towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat. Jak sprawić, by korzystały z niego w bezpieczny sposób? Zajęcia biblioteczne na ten temat to doskonała okazja do edukacji uczniów szkół podstawowych w tym zakresie. Uczestnicy: uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

Zrozumieć nastolatka, czyli jak rozmawiać z młodzieżą – warsztaty
Bycie rodzicem nastolatka to spore wyzwanie. Ten warsztat przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dzieci i lepiej dogadywać się z nimi. Uczestnicy: rodzice nastolatków (maksymalnie 20 osób)

Terapeutyczna rola śmiechu - scenariusz
Śmiech jest zdrowy i potrzebny, ale może także ranić. Gdzie leży granica? Jak wykorzystać poczucie humoru w codziennym życiu? Czy można leczyć się śmiechem? Uczestnicy: uczniowie klas VI–VIII szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych
- « pierwsza
- «
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- »
- ostatnia »