Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy piszą scenariusze zajęć bibliotecznych. Na naszej stronie znajdziesz gotowe szablony, poradniki oraz artykuły, które pomogą Ci w tworzeniu oryginalnych i interesujących scenariuszy. Dowiedz się więcej o sztuce pisania scenariuszy, a także zainspiruj się naszymi propozycjami. Wejdź na stronę już dziś i stwórz swój wymarzony scenariusz!
Nauka w bibliotece. Jak zrobić z biblioteki centrum naukowe
Zajęcia naukowe to bez wątpienia atrakcyjne dla dzieci i młodzieży aktywności. Przede wszystkim dlatego, że niewiele jest możliwości, aby w szkole aktywnie poznawać różnorodne zakamarki nauki. Biblioteka z powodzeniem może wypełnić tę lukę i stać się lokalnym centrum naukowym.
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek (13 czerwca) – scenariusz
Ta lekcja to okazja do aktywnego kontaktu z książkami. Przypomina o zaletach czytania i motywuje uczniów do sięgania po lektury w wersji papierowej.
LIBER TRAMP, czyli biuro podróży w szkolnej bibliotece. Scenariusz 2 – Zwiedzamy najpiękniejsze biblioteki Europy
Po zajęciach uczeń zna najpiękniejsze biblioteki Europy i wie, w jakich państwach się znajdują. Wie, jaki księgozbiór dominuje w danej bibliotece. Zapowiada się ciekawa podróż po najpiękniejszych bibliotekach Europy.Pobierz pierwszą część scenariusza:LIBER TRAMP, czyli biuro podróży w szkolnej bibliotece Scenariusz 1. Jak sprawdzić biuro podróży
LIBER TRAMP, czyli biuro podróży w szkolnej bibliotece Scenariusz 1. Jak sprawdzić biuro podróży
Podróżowanie po dalekich krajach z roku na rok staje się coraz bardziej realne. Zwiedzamy przede wszystkim Europę, ale wybieramy się coraz dalej i dalej. Wystarczy mieć pieniądze, wolny czas i pomysł na wspaniałe wakacje w egzotycznym kraju. Okazuje się jednak, że nie zawsze nasze biuro podróży sprzedają nam pewną i dobrą ofertę. Często nawet dorośli są oszukani, biura podróży ogłaszają upadłość w trakcie sezonu a klienci muszą martwic się sami o siebie. Scenariusz zajęć oswaja dzieci z biurem podróży, sposobem zamawiania i wyboru oferty i zawiera podstawowe informacje dotyczące praw klienta i zabezpieczeń przed nieuczciwymi operatorami.Pobierz także drugą część lekcji:LIBER TRAMP, czyli biuro podróży w szkolnej bibliotece. Scenariusz 2 – Zwiedzamy najpiękniejsze biblioteki Europy
Światowy Dzień Uchodźcy (20 czerwca) – scenariusz
Święto Światowy Dzień Uchodźcy zwracające uwagę na trudne losy uchodźców nabiera w tym roku głębszego sensu. To nie tylko lekcja empatii lecz także nauka wspólnego życia różnych nacji w jednym kraju.
Dzień Savoir-vivre (3 czerwca) – scenariusz
Jak zachowywać się w różnych sytuacjach? Czy dobre maniery przydają sie w życiu codziennym? Uczestnicy zajęć poszukują odpowiedzi na te i inne pytania w kontekście kultury społecznej.
Rusz głową w wakacje – zagadki logiczne w zajęciach bibliotecznych
Wakacje to czas wytchnienia i odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Dla bibliotekarzy to z kolei czas wzmożonej pracy nad zajęciami, które wypełnią wolny czas uczniów. Jest to także doskonała okazja do promowania biblioteki. Zobacz, jak w zajęciach bibliotecznych można wykorzystać zagadki logiczne.
9 czerwca Dzień Przyjaciela – scenariusz
Uczestnicy zajęć zastanawiają się, kim jest prawdziwy przyjaciel i czy przyjaźń może trwać całe życie. Poszukują odpowiedzi na te i inne pytania w przeczytanych książkach. Dzięki ciekawym ćwiczeniom rozwijają także umiejętności interpersonalne i społeczne.
21 czerwca Święto Muzyki – scenariusz
Muzyka łączy ludzi, rozwija wrażliwość i jest źródłem wielu emocji. Lekcja z okazji Dnia Muzyki dla klas I–III to nie tylko zajęcia o jej roli w naszym życiu, ale także okazja do dobrej zabawy i twórczej autoekspresji.
15 czerwca Światowy Dzień Praw Osób Starszych – scenariusz
Młodzi ludzie niewiele wiedzą o starości. Lekcja biblioteczna o prawach osób starszych przybliża życie i problemy seniorów oraz skłania do refleksji nad postawami społeczeństwa wobec nich. Uczniowie poszukują sposobów na włączanie przedstawicieli starszego pokolenia w swoje życie.
- « pierwsza
- «
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- »
- ostatnia »