Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy piszą scenariusze zajęć bibliotecznych. Na naszej stronie znajdziesz gotowe szablony, poradniki oraz artykuły, które pomogą Ci w tworzeniu oryginalnych i interesujących scenariuszy. Dowiedz się więcej o sztuce pisania scenariuszy, a także zainspiruj się naszymi propozycjami. Wejdź na stronę już dziś i stwórz swój wymarzony scenariusz!

Sketchnoting – ciekawe biblioteczne zajęcia z rysunkiem w roli głównej

Rysowanie towarzyszy nam od najmłodszych lat. Dla dzieci jest to jedna z ulubionych form spędzania czasu. Z wiekiem zatracamy chęć i umiejętność rysowania. Tymczasem dzięki niej możemy się niesamowicie rozwinąć pod wieloma względami. Dodatkowo rysowanie będzie doskonałym pomysłem na zajęcia biblioteczne, nie tylko dla najmłodszych.

Nie tylko Scrabble – gry z wykorzystaniem liter dla małych i dla dużych

Polski alfabet składa się z 32 liter. Jest w nich ukryty ogromny potencjał do tworzenia słów, które z kolei mogą być podstawą wielu gier i zabaw. Dostrzegli to twórcy, genialnej w swojej prostocie, gry Scrabble. Małe kwadraciki z literami układane w wyrazy na specjalnej planszy dają radość wielu pokoleniom ludzi. Scrabble to nie jedyna gra, w której litery odgrywają kluczową rolę.

Przewodnik po niezwykłych miejscach w Polsce – scenariusz

Twórcze zajęcia dla mieszanych grup wiekowych przybliżające nietypowe zakątki naszego kraju. W podróży po alternatywnych szlakach dzieci poznają Polskę poprzez zabawę i współpracę.

Gimnastyka dla mózgu – scenariusz

Mózg jak każdy mięsień potrzebuje gimnastyki. Te zajęcia zawierają propozycje ćwiczeń poprawiających pamięć i usprawniających jego pracę. Na wakacyjnym luzie, ale skutecznie.

Zajęcia plastyczne z bohaterami z ulubionych utworów – scenariusz

Wakacyjne zajęcia w bibliotece łączą przyjemne z pożytecznym. Dowiedz się, jak zachęcać dzieci do refleksji nad przeczytanymi książkami w nietypowy sposób: z wykorzystaniem wyobraźni, różnych technik plastycznych i dramy.

Teatr w plenerze – scenariusz

Pomysł na zajęcia w plenerze, podczas których dzieci w oparciu o przeczytany tekst przygotowują i przedstawiają krótkie formy teatralne. Praca twórcza przeplata się z zabawą i wypoczynkiem.

Instrukcja i karty pracy. Zarządzanie czasem w pracy zdalnej. Materiay dla nauczycieli -2

Zarządzanie czasem w pracy zdalnej. Materiały dla nauczycieli

Zestaw zawiera 4 karty pracy dla nauczycieli. Zadania dotyczą zarządzania swoim czasem. Realizacja zadań wskaże proponowane sposoby na sprawne zaplanowanie swojej pracy zdalnej, która w przypadku nauczycieli obejmuje między innymi prowadzenie zajęć online, planowanie ich oraz ocenianie pracy uczniów. Nie zapominając przy tym o czasie wolnym, czy czasie, który można przeznaczyć na aktywności z rodziną.

„Tajemnica Zaczarowanego Klasera” – scenariusz zajęć

„Tajemnica Zaczarowanego Klasera” to książka o znaczkach, filatelistach i czarnych charakterach ze świata klasera. Książka napisana prosto, ciekawie i zgodnie z dziecięcą logiką. Książka Danuty Zawadzkiej dołączyła do wielkich opracowań literackich opisujących filatelistykę i filatelistów.

Znaczek pocztowy w bibliotece – jak wychować ciekawskiego filatelistę

Filatelista jest takim samym czytelnikiem jak uczeń, który zbiera kamyczki lub latarki. Różnica polega jednak na tym, że filatelista z zasady jest czytelnikiem wymagającym. Poszukuje informacji na temat, który interesuje go jako filatelistę. Filatelistyka poszerza i ugruntowuje wiedzę, motywuje do penetracji zasobów biblioteki lub Internetu. A ciekawość każe młodemu człowiekowi zajrzeć do interesujących książek.

Program „Książka i znaczek pocztowy ŁĄCZY POKOLENIA ”

Program edukacji filatelistycznej skierowany jest do uczniów klas III–IV szkoły podstawowej oraz ich rodziców i/lub dziadków. Zakłada ich wspólne działanie podczas jego realizacji. W programie może uczestniczyć dowolna liczba uczniów. Ich aktywność może mieć formę stałą lub doraźną – mogą oni brać udział w wybranych zajęciach bądź konkursach, przedstawieniach, spotkaniach.