3 marca – Światowy Dzień Pisarza – scenariusz

Podczas zdalnej lekcji bibliotecznej uczniowie zagłębiają się w proces tworzenia książki. Jak pracują pisarze? Jak zabrać się do napisania powieści? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w scenariuszu – lekcji prowadzonej zdalnie.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody – scenariusz zajęć

Scenariusz lekcji bibliotecznej na temat roli i wykorzystania zasobów wodnych w codziennym życiu. Zajęcia umożliwiają połączenie wiedzy międzyprzedmiotowej z praktyką w ciekawy i nowoczesny sposób. Zachęcają także uczniów do czytelnictwa. Propozycja zajęć prowadzonych stacjonarnie lub online.

20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia – scenariusz zajęć

Rozważania o szczęściu przystępnym dla dzieci językiem z wykorzystaniem różnych form aktywności umysłowej, artystycznej i fizycznej. Sprawdź, jak przygotować ciekawe lekcje stacjonarne.

Instrukcja i karty pracy. Zarządzanie czasem w pracy zdalnej. Materiay dla nauczycieli -2

Zarządzanie czasem w pracy zdalnej. Materiały dla nauczycieli

Zestaw zawiera 4 karty pracy dla nauczycieli. Zadania dotyczą zarządzania swoim czasem. Realizacja zadań wskaże proponowane sposoby na sprawne zaplanowanie swojej pracy zdalnej, która w przypadku nauczycieli obejmuje między innymi prowadzenie zajęć online, planowanie ich oraz ocenianie pracy uczniów. Nie zapominając przy tym o czasie wolnym, czy czasie, który można przeznaczyć na aktywności z rodziną.

„Tajemnica Zaczarowanego Klasera” – scenariusz zajęć

„Tajemnica Zaczarowanego Klasera” to książka o znaczkach, filatelistach i czarnych charakterach ze świata klasera. Książka napisana prosto, ciekawie i zgodnie z dziecięcą logiką. Książka Danuty Zawadzkiej dołączyła do wielkich opracowań literackich opisujących filatelistykę i filatelistów.

Znaczek pocztowy w bibliotece – jak wychować ciekawskiego filatelistę

Filatelista jest takim samym czytelnikiem jak uczeń, który zbiera kamyczki lub latarki. Różnica polega jednak na tym, że filatelista z zasady jest czytelnikiem wymagającym. Poszukuje informacji na temat, który interesuje go jako filatelistę. Filatelistyka poszerza i ugruntowuje wiedzę, motywuje do penetracji zasobów biblioteki lub Internetu. A ciekawość każe młodemu człowiekowi zajrzeć do interesujących książek.

Program „Książka i znaczek pocztowy ŁĄCZY POKOLENIA ”

Program edukacji filatelistycznej skierowany jest do uczniów klas III–IV szkoły podstawowej oraz ich rodziców i/lub dziadków. Zakłada ich wspólne działanie podczas jego realizacji. W programie może uczestniczyć dowolna liczba uczniów. Ich aktywność może mieć formę stałą lub doraźną – mogą oni brać udział w wybranych zajęciach bądź konkursach, przedstawieniach, spotkaniach.

Lekcja biblioteczna: Pierwszy znaczek świata – „Penny Black”

Pierwszy znaczek był bardzo prosty. Nie przypominał późniejszych arcydzieł sztuki grawerskiej. Przedstawiał profil królowej Wiktorii – wzór ten został zaczerpnięty z medalu wybitego na część królowej w 1837 r. Twórcą tego medalu był William Wyon. Portret z medalu skopiował grafik Henry Corbuonld na użytek rytowników pierwszego znaczka – Charlsa i Frederica Heathów. I tak dzięki pracy kilku osób powstał pierwszy znaczek świata, a potem reforma poczty brytyjskiej została przeszczepiona na inne kraje Europy i świata.

Książka „2/3 Sukcesu” – scenariusz zajęć

Joanna Chmielewska w swojej twórczości niejednokrotnie sięgała do filatelistyki jako tematu akcji. W książce „2/3 sukcesu” także porusza ten temat. Główni bohaterowie, rodzeństwo Paweł i Janeczka, w sposób bardzo przypadkowy trafiają na trop fałszerzy znaczków pocztowych, spekulantów działających na szkodę kolekcjonerów. A to dopiero początek przygody.

Filatelista w bibliotece – program Młodzieżowego Koła Filatelistycznego

Skorzystaj z propozycji zajęć dla różnych grup wiekowych. Pamiętaj, że filatelistyka to nie tylko układanie znaczków.