Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy piszą scenariusze zajęć bibliotecznych. Na naszej stronie znajdziesz gotowe szablony, poradniki oraz artykuły, które pomogą Ci w tworzeniu oryginalnych i interesujących scenariuszy. Dowiedz się więcej o sztuce pisania scenariuszy, a także zainspiruj się naszymi propozycjami. Wejdź na stronę już dziś i stwórz swój wymarzony scenariusz!

Podróżuj po zakamarkach pamięci tylko z mapą myśli

Podróżuj po zakamarkach pamięci tylko z mapą myśli

Wielu naukowców poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie się uczyć. Jest ona szczególnie ważna dla uczniów. Aby wskazać prawidłową drogę, należy skutecznie lawirować pomiędzy różnymi zakamarkami mózgu. W tej drodze z pewnością pomoże nam mapa myśli, która z zadziwiającą skutecznością pokaże wszystkie zakamarki naszej pamięci. Wyruszmy więc razem w tę fascynującą podróż.

Jak czytać efektywnie(j) – pomysły na ciekawe lekcje biblioteczne

Jak czytać efektywnie(j) – pomysły na ciekawe lekcje biblioteczne

W dobie licznych źródeł czytelniczych słabnie motywacja do czytania wśród dzieci i młodzieży. Pojawiają się za to problemy ze zrozumieniem i przetwarzaniem treści. Dowiedz się, jak biblioteka może zachęcać uczniów do czytelnictwa i pomagać im w podnoszeniu efektywności czytania.

Zajęcia biblioteczne jak człowiek udoskonalał świat – samochód

Zajęcia biblioteczne: jak człowiek udoskonalał świat – samochód

Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niego życia. Używamy go praktycznie codziennie do przemieszczania się. I nie ma znaczenia dystans, który musimy pokonać. Liczy się przede wszystkim wygoda. Samochód, bo o nim mowa, wrósł w nasze życie i pozostanie z nami na długo. To wszystko zaledwie w 150 lat historii tego pojazdu.

Propozycja ciekawych zajęć jak człowiek udoskonalał świat – pociąg

Propozycja ciekawych zajęć: jak człowiek udoskonalał świat – pociąg

Stoi na stacji lokomotywa....te słowa są znane chyba każdemu i w taki właśnie sposób można rozpocząć biblioteczną lekcję, w której pojawi się temat pociągów. Historia tego środka lokomocji jest bardzo ciekawa i jednocześnie warta zaprezentowania. Zobaczmy więc, jak pociąg zdobywał świat.

Zajęcia biblioteczne jak człowiek udoskonalał świat – zegar

Zajęcia biblioteczne: jak człowiek udoskonalał świat – zegar

Czas od zawsze interesował ludzi. Jego odmierzanie było niezbędne do wykonywania różnych prac. Chęć precyzyjnego odmierzania czasu przyczyniła się do powstania zegarów. Zobacz, jak wygląda krótka historia zegara i jak możesz wykorzystać go w zajęciach bibliotecznych.

Jak człowiek udoskonalał świat – rower

Jak człowiek udoskonalał świat – rower

Człowiek jest najbardziej rozwiniętym stworzeniem, jakie możemy spotkać na świecie. Dzięki swojemu intelektowi potrafił dostosować do siebie swoje środowisko. Dzięki ciągłemu rozwojowi udoskonalał otaczający go świat. W serii artykułów przedstawione zostaną najważniejsze wynalazki, które zmieniły życie ludzi na lepsze. Na początek coś dla fanów dwóch kółek. Zobaczcie, jak powstawał rower i jak potencjał z nim związany można wykorzystać w bibliotece.

Scenariusz zajęć, szkoła podstawowa, dzieci starsze Nowoczesna biblioteka

Poznajmy się: zajęcia integracyjne dla uczniów polskich i ukraińskich – scenariusz

Scenariusz zajęć integracyjnych dla klas mieszanych (polsko-ukraińskich) ułatwiający nowym uczniom adaptację w grupie. Uczestnicy: uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej

Scenariusz zajęć, szkoła podstawowa, dzieci młodsze Nowoczesna biblioteka

Konflikt zbrojny w Ukrainie. Bezpieczni i solidarni – scenariusz

Scenariusz zajęć o charakterze informacyjno-terapeutycznym pomagających uczniom szkoły podstawowej zmierzyć się z trudnym doświadczeniem, jakim był atak militarny Rosji na Ukrainę. Uczestnicy: uczniowie klas I–VI szkoły podstawowej.

Sketchnoting – ciekawe biblioteczne zajęcia z rysunkiem w roli głównej

Sketchnoting – ciekawe biblioteczne zajęcia z rysunkiem w roli głównej

Rysowanie towarzyszy nam od najmłodszych lat. Dla dzieci jest to jedna z ulubionych form spędzania czasu. Z wiekiem zatracamy chęć i umiejętność rysowania. Tymczasem dzięki niej możemy się niesamowicie rozwinąć pod wieloma względami. Dodatkowo rysowanie będzie doskonałym pomysłem na zajęcia biblioteczne, nie tylko dla najmłodszych.

Nie tylko Scrabble – gry z wykorzystaniem liter dla małych i dla dużych

Nie tylko Scrabble – gry z wykorzystaniem liter dla małych i dla dużych

Polski alfabet składa się z 32 liter. Jest w nich ukryty ogromny potencjał do tworzenia słów, które z kolei mogą być podstawą wielu gier i zabaw. Dostrzegli to twórcy, genialnej w swojej prostocie, gry Scrabble. Małe kwadraciki z literami układane w wyrazy na specjalnej planszy dają radość wielu pokoleniom ludzi. Scrabble to nie jedyna gra, w której litery odgrywają kluczową rolę.