Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla osób zainteresowanych najnowszymi trendami i zmianami w świecie prawa. Nasza strona zawiera wiele cennych informacji na temat najnowszych ustaw, zmian w przepisach oraz orzeczeń sądowych. Dzięki naszej stronie, będziesz mógł/mogła być na bieżąco z najnowszymi zmianami, które mają wpływ na Twoje życie prywatne i zawodowe. W naszych artykułach omawiamy wiele tematów, takich jak prawo pracy, podatki, własność intelektualna oraz wiele innych.
Rozliczanie kosztów pracy zdalnej w bibliotece – ryczałt lub ekwiwalent
Pytanie: Czy ekwiwalent/ryczałt jest obowiązkowy? Czy jeśli pracodawca chce udzielić pracy zdalnej na wniosek pracownika, ale go nie stać na płacenie ekwiwalentu i to by go zmuszało do odmowy pracy zdalnej, to można pomimo wszystko wyrazić taką zgodę, nie obawiając się konsekwencji, że się nie wypłaciło ekwiwalentu?
Procedura pracy zdalnej w bibliotece publicznej
Pytanie: Czy placówka publiczna, jaką jest biblioteka, musi wprowadzić procedurę dla pracy zdalnej (u pracodawcy może jedynie wystąpić praca zdalna okazjonalna lub hybrydowa)? Czy procedury te należy ustalić ze szczegółowością, czy też ustalić ogólne zasady?
Praca zdalna okazjonalna nauczyciela bibliotekarza – co można robić w domu
Od 7 kwietnia 2023 r. zgodnie ze zmianami w Kodeksie pracy również nauczyciele a nie tylko pracownicy administracyjni będą mogli wykonywać swoją pracę zdalnie nie tylko z powodu zagrożenia pandemicznego ale także na wniosek własny. Oczywiście taka możliwość nie dotyczy wszystkich nauczycieli.
Praca zdalna nauczyciela bibliotekarza od 7 kwietnia 2023 r.
Od 7 kwietnia 2023 r. do Kodeksu pracy wchodzi praca zdalna. Nauczyciele bibliotekarze są zatrudnieni na podstawie Karty nauczyciela. Czy od strony prawnej będą mogli pracować zdalnie, np. wykonywać pracę informatyczną czy dokumentacyjną? Czy w szkole może zostać wprowadzony regulamin pracy zdalnej czy raczej będzie to praca zdalna okazjonalna?
Okazjonalna praca zdalna w bibliotece publicznej od 7 kwietnia 2023 r.
Czy pracodawca jest zobowiązany wprowadzić inny rodzaj pracy zdalnej niż określona w art. 6733 Kodeksu pracy (okazjonalna praca zdalna)? Czy jeśli taka byłaby decyzja pracodawcy może wprowadzić tylko jeden rodzaj pracy zdalnej tj. zdalną pracę okazjonalną?
Czy zapisy o pracy zdalnej w regulaminie pracy biblioteki są konieczne
Pytanie: W naszej bibliotece pracują trzy osoby. Nie wyrażają chęci na pracę zdalną. Czy wobec tego trzeba w regulaminie pracy zrobić zapis o pracy zdalnej?
Praca hybrydowa od 7 kwietnia 2023 r. – trochę zdalnie, trochę stacjonarnie (co z czasem pracy)
Nowelizacja Kodeksu pracy dotycząca pracy zdalnej przewiduje kilka możliwości, w tym m.in. obligatoryjną pracę zdalną czy okazjonalną pracę zdalną. Nie przewiduje jednak wyraźnie pracy hybrydowej. Czym zatem jest praca hybrydowa?
Jak chronić dane osobowe przy pracy zdalnej od 7 kwietnia 2023 r. – przykłady
Niezależnie od rodzaju dokumentu, który będzie regulował zasady wykonywania pracy zdalnej, w jego treści muszą znaleźć się postanowienia określające przede wszystkim grupy pracownicze objęte pracą zdalną, zasady kontroli wykonywania tej pracy, kontroli wymogów bezpieczeństwa i higieny pracy, a także kontroli zakresie bezpieczeństwa i ochrony informacji z uwzględnieniem procedur ochrony danych osobowych.
Czy od 7 kwietnia 2023 r. pracownik może wykonywać pracę zdalną z kawiarenki internetowej – Ministerstwo odpowiada na pytania pracodawców
Od 7 kwietnia 2023 r. do Kodeksu pracy zostaje wprowadzona praca zdalna. Sprawdź, czy pracownicy mają możliwość wykonywania pracy zdalnej z więcej niż jednego miejsca i co to oznacza, że wniosek o pracę zdalną jest dla pracodawcy wiążący. Poznaj stanowisko resortu pracy na temat zwrotu kosztów pracy zdalnej przez pracownika.
Deklaracja o rezygnacji z wpłat na PPK
W tym miejscu znajdziesz urzędowy wzór wniosku o rezygnacji z wpłat na pracowniczy plan kapitałowy.
- « pierwsza
- «
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- »
- ostatnia »