Praca nauczyciela bibliotekarza to wymagająca, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonująca profesja. Jeśli jesteś zainteresowany/a taką pracą, na naszej stronie znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących wymagań, kwalifikacji oraz perspektyw związanych z tą profesją. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jakie kroki należy podjąć, aby zostać nauczycielem bibliotekarzem oraz jakie umiejętności i kompetencje są niezbędne w tej pracy. Ponadto, omawiamy także aktualne wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć nauczyciele bibliotekarze, takie jak dostosowywanie się do szybko zmieniającej się technologii oraz rozwijanie programów nauczania zgodnie z nowymi wytycznymi. Wejdź na stronę Nowoczesnej Biblioteki i dowiedz się więcej o pracy nauczyciela bibliotekarza.
Od pomysłu do realizacji – 6 kroków pracy kreatywnej w bibliotece z każdym pomysłem
Realizacja jakiegokolwiek pomysłu przebiega według pewnego schematu. Zawierają się w nim kluczowe etapy, które sprawiają, że praca przybiera pewną strukturę. Etapy te nachodzą na siebie i tworzą spójną całość. W każdym z nich możemy znaleźć kilka elementów charakterystycznych, które usprawniają proces. Sprawdź 6 kroków pracy kreatywnej w bibliotece z każdym pomysłem.
Cykl zajęć w bibliotece: „Książka i wojna” – metodą jednostek wiedzy
Zajęcia oparte na metodzie projektu są skierowane do klas 8 szkoły podstawowej oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zajęcia mają zapoznać uczniów z tematem dotyczącym losów książek w czasie drugiej wojny światowej. Poruszają także losy książek niszczonych w wyniku działań wojennych na przestrzeni wieków.
Planowe i doraźne zastępstwa nauczyciela bibliotekarza – wynagrodzenie
Sprawdź, jak rozliczać czas pracy bibliotekarza. Przeczytaj, czy wolno przydzielać zastępstw w ramach (w czasie) zajęć bibliotekarza. Pensum łączone w związku z zastępstwem – sprawdź, jak obliczyć pensum łączone. Praktyczne informacje zebraliśmy dla Ciebie w praktyczne zestawienia.
Zastępstwa nauczyciela bibliotekarza
Zastępstwo to godzina realizowana za nieobecnego nauczyciela. Zastępstwem nie jest przyjęcie godzin na wakacie. Zastępstwa nie mogę być przydzielane w ramach zadań statutowych szkoły. Ponadto nie wolno przydzielać zastępstw w ramach zajęć bibliotekarza. Sprawdź, na co pozwala Prawo oświatowe, a na jakie zastępstwa nie musisz się zgadzać. Wynagrodzenie za przeprowadzone zastępstwo możesz obliczyć samodzielnie. Dowiedz się, jak to zrobić.
Uprawnienia emerytalne nauczyciela bibliotekarza
W lutym 2023 roku wielu pracowników oświaty rozważa przejście na emeryturę. Wiąże się to bowiem z korzystnym przelicznikiem. Nauczyciel bibliotekarz ma do wyboru emeryturę powszechną lub świadczenie kompensacyjne. Sprawdź, które rozwiązanie jest dla Ciebie korzystniejsze.Z wideoszkolenia, które prowadzi Michał Kowalski – radca prawny, specjalista w zakresie prawa oświatowego, dowiesz się: Czy emerytura pomostowa jest tym samym co świadczenie kompensacyjne Jakie warunki trzeba spełnić, aby przejść na emeryturę powszechną Czy rozwiązanie stosunku pracy jest warunkiem nabycia prawa do emerytury Jakie warunki musi spełnić nauczyciel bibliotekarz, aby otrzymać świadczenie kompensacyjne Czy opłaca się przejść na świadczenie kompensacyjne Czy nauczyciel bibliotekarz otrzyma odprawę emerytalną Obejrzyj inne szkolenia dla nauczycieli bibliotekarza:Zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnejOrganizacja pracy w bibliotece szkolnej według filozofii kaizenNauczyciel bibliotekarz. Jak uzasadniać dyrektorowi szkoły prośbę o podwyżkęJak wygląda awans nauczyciela bibliotekarza po zmianach od 1 września 2022 r.Przeczytaj także:Czy dyrektor szkoły może nakazać skontrum w czasie ferii zimowychJak poprawić stan czytelnictwa w bibliotece szkolnej – instrukcja z zastosowaniem public relationsPrzeniesienie na stanowisko nauczyciela bibliotekarza – czy można zrobić to na czas określonyKiedy powołać komisję ds. selekcji księgozbioruCzy nauczyciel bibliotekarz może równoległe pracować w innym miejscu
Czy dyrektor szkoły może nakazać skontrum w czasie ferii zimowych
Pytanie: Pani dyrektor wyznaczyła termin skontrum na luty, w tym są 2 tygodnie ferii. Jest to również czas urlopu do wykorzystania. W jaki sposób może zostać mi to zrekompensowane?
Jak poprawić stan czytelnictwa w bibliotece szkolnej – instrukcja z zastosowaniem public relations
Wydawać by się mogło, że marketing nie ma nic wspólnego z biblioteką szkolną, ponieważ biblioteka nie jest organizacją przynoszącą dochody. Public relations posłuży do przekazania określonych informacji najważniejszym klientom: uczniom i nauczycielom, tak aby wpłynąć na ich decyzję korzystania z usług biblioteki szkolnej. Dzięki temu podniesiemy poziom czytelnictwa oraz wykreujemy siebie i zbudujemy nową markę biblioteki szkolnej.
Przeniesienie na stanowisko nauczyciela bibliotekarza – czy można zrobić to na czas określony
Pytanie: Nauczyciel dyplomowany w maju 2022 r. otrzymał informację o przeniesieniu z art. 18 ust. 1 KN na stanowisko nauczyciela bibliotekarza na czas od 1 września 2022 r. do 23 czerwca 2023 r. (czas urlopu dla poratowania zdrowia innego nauczyciela). Od 1 września 2022 r. przydzielono mu obowiązki nauczyciela bibliotekarza w wymiarze 30/30 i nauczyciela w wymiarze 2/18. Jego pensum wynosi 29/29. Czy poprawne będzie ponowne przeniesienie nauczyciela od 1 września 2022 r. do 23 czerwca 2023 r. z pensum łączonym na etat 29/29?
Kiedy powołać komisję ds. selekcji księgozbioru
Pytanie: Otrzymałam do sprawdzenia książki, które przez wiele lat były składowane poza biblioteką. Okazuje się, że część z nich jest wpisana do systemu i powinny stać na półkach; część została ubytkowana; inne nie wyświetlają się w systemie lub są niewpisane jako dary. Czy w takim przypadku należy powołać profesjonalną komisję ds. selekcji księgozbioru? Czy wystarczy zrobić to mniej formalnie, tzn. zorganizować spotkanie z nauczycielami i przejrzenie książek?
Czy nauczyciel bibliotekarz może równoległe pracować w innym miejscu
Pytanie: Mamy pracownicę, która jest równocześnie nauczycielem w szkole. W związku z nowym planem zajęć nie może pracować jak dotychczas. Podpisujemy porozumienie zmieniające i będzie pracowała ona na własny wniosek na pół etatu. Jednak będą to różne godziny w ciągu dnia (praca w bibliotece). Chcemy wprowadzić jej system przerywanego czasu pracy, jednakże będą to np 2 godziny pracy rano/ potem 4 godz. przerwy i kolejne 2 kiedy to biblioteka będzie otwarta. Za ten przestój nie chcemy (nie możemy, zważywszy na fakt, że to pół etatu będzie) jej płacić. Czy można wprowadzić ten system czasu pracy bez wypłaty „przestojowego” czy lepiej to rozwiązać innym systemem czasu pracy?
- « pierwsza
- «
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- »
- ostatnia »