Jak obalać mity związane z uczeniem się – zadanie dla bibliotekarza

Uczenie się to jeden z najważniejszych obszarów życia współczesnego człowieka. Uczymy się praktycznie od urodzenia i kończymy naukę… właściwie nie kończymy jej nigdy. Nauka to normalny proces, który został przebadany na wiele różnych sposobów i opisany w wielu artykułach. W toku tych wielu różnorodnych badań i na przestrzeni lat powstało wiele mitów, które w większym lub mniejszym stopniu przeniknęły do opinii publicznej.

W jaki sposób do pracy zespołowej wykorzystać burzę mózgów

Współczesny świat przesiąknięty jest nowinkami. Praktycznie każdego dnia zalewani jesteśmy produktami, których funkcje i możliwości jeszcze kilka lat temu byłyby nie do pomyślenia. Weźmy np. liczne aplikacje czy autonomiczne samochody. Wszystko to jest efektem pracy wielu osób. Pracy, której pierwszym etapem jest bardzo często zebranie pomysłów i ich analiza, czyli popularna burza mózgów.

Jak człowiek udoskonalał świat – kalkulator i komputer

Kolejny z wynalazków opisywanych w serii artykułów jest jednym z najważniejszych. Bez niego współczesne życie nie miałoby takiej formy, jaką znamy. Mowa tu o komputerze i jego mniejszym poprzedniku – kalkulatorze. Całe nasze życie i to nie tylko to związane z liczeniem byłoby zdecydowanie trudniejsze, gdyby nie komputer.

Jak człowiek udoskonalał świat – fotografia

W każdym zdjęciu ukryta jest jakaś historia. Przede wszystkim związana z wydarzeniami w życiu autora zdjęcia lub osób znajdujących się na nim. Sama fotografia, aparaty, mają także bogatą i bardzo ciekawą historię. Warto ją pokazać podczas zajęć bibliotecznych, ponieważ daje ona szerokie pole do zaprezentowania kreatywności bibliotekarzy.

Biblioteka zabawek – ciekawa inspiracja dla dyrektorów bibliotek

Czy spotkaliście się kiedyś z takim określeniem jak „biblioteka zabawek”? Całkiem możliwe, że nigdy wcześniej nie mieliście okazji zetknąć się z tą nazwą. Biblioteka zabawek to inaczej wypożyczalnia gier i zabawek. Warto wykorzystać jej elementy w bibliotece.