Rozkład czasu pracy w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do programu, w którego założeniu jest otwarcie biblioteki dla czytelników w jedną sobotę w miesiącu na 4 godz. W bibliotece mamy zatrudnionych pracowników na pełny etat, 1/2 etatu oraz pracownika z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. W związku z tym proszę o wyjaśnienia jak powinien wyglądać tydzień pracy poszczególnych pracowników jeśli będą pracować w sobotę:

• pełny etat czyli 8 godzin dziennie - czy pracownik może pracować 6 dni w tygodniu np. poniedziałek 4 godz. wtorek–piątek 8 godz. sobota 4 godz.?
  • pełny etat z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – czyli praca 7 godz. dziennie. Jak ustalić tydzień pracy z 4 godzinami w sobotę?

W statucie Centrum Kultury mamy zapIs:

1.W zakładzie pracy obowiązują następujące systemy czasu pracy:

1) system podstawowy czasu pracy,

2) system równoważnego czasu pracy.

3) system przerywanego czasu pracy,

4) system zadaniowego czasu pracy,

Bardzo proszę o wyjaśnienie jak możemy ustalić pracownikom czas pracy.