Praca w okresie zwolnienia lekarskiego – orzecznictwo Sądu Najwyższego

Od dłuższego czasu jestem nieobecny w pracy z powodu leczenia szpitalnego i będę do połowy lutego będę się rehabilitował. Zastępuje mnie pracownica, która na co dzień jest bibliotekarzem, gdyż oficjalnie w schemacie organizacyjnym ośrodka nie ma zastępcy dyrektora. Pracownica ta ma zawsze na początku stycznia udzielane przeze mnie upoważnienie do wielu czynności z zakresu obowiązków dyrektora, które w czasie moich krótkich nieobecności, jak urlop wypoczynkowy czy zwolnienie chorobowe, pozwala na jego normalne funkcjonowanie. Czy będąc na zwolnieniu lekarskim, mogę udzielić na początku 2022 roku również takiego upoważnienia. A jeśli nie, to co mam robić, gdyż praktycznie codziennie spływają faktury które należy opisywać i podpisywać?