Zgaduj zgadula w bibliotece – zagadki logiczne dla osób w różnym wieku

Niewiele jest takich rzeczy, które angażują ludzi w różnym wieku do podejmowania umysłowego wysiłku jak zagadki logiczne. Umysłowe łamigłówki z powodzeniem mogą stanowić podstawę do opracowania zajęć dla ludzi w różnym wieku. Chcąc je wprowadzić do przestrzeni bibliotecznej warto jednak pomyśleć strategicznie i nadać temu wydarzeniu pewien kontekst. Dobrym początkiem będzie przygotowanie Tygodnia Mózgu. Sprawdź pomysł na ciekawe zajęcia w bibliotece.

Czytaj także:

Jak nauczyć się szybko czytać i skrócić czas nauki – zajęcia biblioteczne

Niewiele jest aktywności, które w tak oczywisty sposób kojarzą się z biblioteką jak czytanie. Warto ten potencjał wykorzystać do przygotowania ciekawych zajęć, które przyciągną do nas nowych odbiorców. Pomysłem są lekcje biblioteczne poświęcone szybkiemu czytaniu. To świetna propozycja zajęć szczególnie dla młodzieży.

Mali detektywi: kodowanie i szyfrowanie wiadomości – pomysł na ciekawe zajęcia biblioteczne nie tylko w wakacje

Wakacje to czas wytchnienia i odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Dla bibliotekarzy to z kolei czas wzmożonej pracy nad zajęciami, które wypełnią wolny czas uczniów. Jest to także doskonała okazja do promowania biblioteki. Zobacz, jak w zajęciach bibliotecznych można wykorzystać zagadki logiczne.

Międzynarodowy Dzień Lego (28 stycznia) – scenariusz

Klocki Lego to nie tylko symbol dobrej zabawy ale także narzędzie edukacyjne. Dowiedz się, jak wykorzystać je do rozwijania różnych umiejętności. Uczestnicy: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

Systemy liczbowe podczas zajęć bibliotecznych – sposób na naukę i dobrą zabawę

Codziennie posługujemy się różnymi liczbami. Wszystkie one zapisywane są w najpopularniejszym systemie liczbowym, czyli systemie dziesiętnym. Pokaż uczestnikom twoich zajęć, jak doskonała może być zabawa z innymi systemami liczbowymi, które poznasz w tym artykule.

4 sposoby notowania – wybierz najlepszy dla siebie

Jednym z podstawowych zadań każdego ucznia, bez względu na wiek i temat, jest tworzenie notatek. Poznanie skutecznych metod notowania jest ważne nie tylko dla uczniów, ale także dla osób dorosłych. Sprawdź, kiedy notować linearnie, a kiedy stosować metodę TM, metodę Cornella, a kiedy metodę Fiche-Pionta.

Rusz głową w wakacje – zagadki logiczne w zajęciach bibliotecznych

Zajęcia ruchowe w bibliotece – gotowe pomysły do niewielkich pomieszczeń bibliotecznych

Sztuczna inteligencja w naszym życiu – scenariusz lekcji bibliotecznej dla najmłodszych

Sztuczna inteligencja ma nam pomagać i ułatwiać życie, ale nie może go zastąpić. Na tej lekcji najmłodsi uczniowie poznają zalety i wady technologii używanych na co dzień. Uczestnicy: uczniowie klas I–V szkoły podstawowej. Wejdź na Nowoczesna biblioteka 3.0.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka

ZOBACZ OFERTĘ