Sztuczna inteligencja w czym Ci może pomóc, a w czym zaszkodzić – scenariusz lekcji bibliotecznej

Sztuczna inteligencja: w czym ci może pomóc a w czym zaszkodzić – scenariusz dla starszych klas szkoły podstawowej

Współczesny nastolatek nie wyobraża sobie życia bez narzędzi sztucznej inteligencji. Podczas tej lekcji uczniowie przyglądają się zastosowaniom i zagrożeniom nowoczesnych technologii. Uczestnicy: uczniowie klas VI–VIII szkoły podstawowej i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Sprawdź na Nowoczesna biblioteka.

Sztuczna inteligencja w naszym życiu – scenariusz lekcji bibliotecznej dla najmłodszych

Sztuczna inteligencja w naszym życiu – scenariusz lekcji bibliotecznej dla najmłodszych

Sztuczna inteligencja ma nam pomagać i ułatwiać życie, ale nie może go zastąpić. Na tej lekcji najmłodsi uczniowie poznają zalety i wady technologii używanych na co dzień. Uczestnicy: uczniowie klas I–V szkoły podstawowej. Wejdź na Nowoczesna biblioteka 3.0.

Marka osobista nauczyciela bibliotekarza i marka biblioteki - relacja z seminarium w Bydgoszczy

Budowanie marki osobistej bibliotekarza zyskuje coraz większą popularność w środowisku. Dotyczy to zarówno bibliotek publicznych jak i placówek pedagogicznych czy szkolnych. Dowodem na to pojawianie się tego tematu w prasie specjalistycznej oraz podczas branżowych spotkań.

Konkretne pomysły, jakie może zrealizować lider w bibliotece szkolnej

Warto spojrzeć na swoją pracę z innej perspektywy i zdefiniować swoje zadania oraz rolę w budowaniu sukcesu całej społeczności szkolnej. Jeżeli sam docenisz swoją pracę i rozwijając w sobie nowe poczucie wartości będziesz zwycięzcą. Najważniejsze jest bowiem stworzenie sobie dobrych warunków do osobistego rozwoju oraz sprawienie, by praca nie tylko przynosiła satysfakcję materialną, ale także stała się pasją.

Jak rozwiązywać problemy interpersonalne między pracownikami biblioteki

Codziennie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Od ich jakości zależy bardzo dużo. Kluczowe jest, by relacje z osobami, z którymi spędzamy dużo czasu, a niewątpliwie takimi osobami są współpracownicy, było co najmniej dobre. Nie zawsze jednak jest tak, że dogadujemy się z kolegami z pracy. Sprawdź, jak rozwiązywać problemy interpersonalne w bibliotece.

Bezpieczeństwo w bibliotecznym laboratorium naukowym – regulamin zrozumiały dla najmłodszych

W pracy z dziećmi i młodzieżą najważniejsze jest bezpieczeństwo. Tym, co może nam w tym pomóc jest stworzenie zasad, które należy przestrzegać. Dotyczy to przede wszystkim tych zajęć, w których pojawiają się niebezpieczne związki, i potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Sprawdź, jak stworzyć jasne i zrozumiałe nawet dla najmłodszych zasady. Pobierz regulamin laboratorium naukowego w bibliotece, który będzie atrakcyjny i zrozumiały dla najmłodszych.

Statut biblioteki nie może być stworzony jednorazowo – to żywy dokument

Wśród dokumentów, które znajdują się w każdej bibliotece statut jest jednym z pierwszych, które muszą powstać. Jest on bowiem elementem składowym utworzenia biblioteki. Można jednak i warto dokonywać w nim zmian. Sprawdź, jak dokonywać zmian w statucie biblioteki.

Bezpieczeństwo w sieci – scenariusz lekcji bibliotecznej

Bezpieczeństwo w sieci – scenariusz

Lekcja o zagrożeniach płynących z sieci i sposobach reagowania na nie. Uczy dzieci bezpieczniej korzystać z Internetu. Uczestnicy: uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej