Praca nauczyciela bibliotekarza to wymagająca, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonująca profesja. Jeśli jesteś zainteresowany/a taką pracą, na naszej stronie znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących wymagań, kwalifikacji oraz perspektyw związanych z tą profesją. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jakie kroki należy podjąć, aby zostać nauczycielem bibliotekarzem oraz jakie umiejętności i kompetencje są niezbędne w tej pracy. Ponadto, omawiamy także aktualne wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć nauczyciele bibliotekarze, takie jak dostosowywanie się do szybko zmieniającej się technologii oraz rozwijanie programów nauczania zgodnie z nowymi wytycznymi. Wejdź na stronę Nowoczesnej Biblioteki i dowiedz się więcej o pracy nauczyciela bibliotekarza.

Znowelizowano program Aktywna Tablica

Znowelizowano program Aktywna Tablica

20 sierpnia przyjęte zostały zmiany w programie Aktywna Tablica. Mają one na celu doprecyzowanie niektórych rozwiązań oraz doposażenie szkół w nowe rodzaje sprzętu, stanowiącego wsparcie w realizacji kształcenia na odległość.

Zmiana warunków pracy nauczyciela – warunki, terminy i wzory dokumentów

Zmiana warunków pracy nauczyciela – sprawdź terminy

Zmiany organizacyjne w szkole nie zawsze muszą oznaczać zwolnienie z pracy nauczycieli. Sprawdź, jak zgodnie z prawem zmienić stanowisko pracy czy wymiar etatu nauczyciela w zależności od tego czy jest zatrudniony na podstawie mianowania czy umowy o pracę. 

Zdalne nauczanie - komu będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy

Zdalne nauczanie – zasiłek opiekuńczy tylko dla rodziców dzieci do 8 lat

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Zdrowia w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia 2021 r. w szkołach podstawowych będzie organizowana nauka zdalna. Z tego tytułu nie przewidziano jednak żadnych nowych zasiłków opiekuńczych dla rodziców.

Tekst jednolity rozporządzenia w sprawie udzielania urlopu dla poratowania zdrowia

Tekst jednolity rozporządzenia w sprawie udzielania urlopu dla poratowania zdrowia

3 grudnia 2021 r. ogłoszono tekst jednolity rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie orzekania o potrzebie udzielania nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia. Poznaj szczegóły.

Rewolucja w Karcie Nauczyciela i inne zmiany w 2022 r.

Rewolucja w Karcie Nauczyciela i inne zmiany w 2022 r. – co dalej

Nadal nie przedstawiono projektu nowelizacji Karty Nauczyciela. 7 grudnia odbyły się jednak rozmowy ze związkami zawodowymi a kolejnego dnia – z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Zapowiedziano również pewne zmiany w projekcie tzw. Lex Czarnek. Czego nowego można dowiedzieć się z komunikatów MEiN i organizacji związkowych?

Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli od 1 marca 2022 r.

Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli od 1 marca 2022 r.?

Nauczyciele, lekarze, służby mundurowe - wszystko wskazuje na to, że od 1 marca 2022 r. te grupy zawodowe zostaną objęte obowiązkowymi szczepieniami przeciwko COVID-19.

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia!

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia!

Wbrew wcześniejszym deklaracjom resortu edukacji i nauki, podczas wczorajszej konferencji prasowej Minister Zdrowia ogłosił zawieszenie stacjonarnego funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawieszenie obejmie okres od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2021 r.

Dotacja na podręczniki w 2022 r.

Dotacja na podręczniki w 2022 r. – poznajemy nowe przepisy

Opublikowano projekt nowego rozporządzenia MEiN w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2022 r. Sprawdzamy, jakie rozwiązania przewidziano w nowych przepisach.

Doraźne zastępstwa nie zawsze płatne

Doraźne zastępstwa nie zawsze płatne

Doraźne zastępstwa zostały precyzyjnie zdefiniowane w Karcie Nauczyciela. Wskazano tam również, że za takie godziny należy się dodatkowe wynagrodzenie. Warto zatem wiedzieć, że nie każde zastępstwo jest dodatkowo płatne.

Czy przedszkole niepubliczne może prowadzić bibliotekę i wypożyczać dzieciom książki

Pytanie: Czy jeśli z dotacji zakupione są do przedszkola (niepublicznego) książki dla dzieci, dla nauczycieli, to powinny one być w jakiś sposób opisane, opieczętowane? Czy zakładając przedszkolną bibliotekę, trzeba to robić według jakiś odgórnych wytycznych? Czy przedszkole może wypożyczać dzieciom książki do domu bez prowadzenia dodatkowej dokumentacji?