Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce bibliotekarzy! Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych podcastów na temat bibliotek. Posłuchaj rozmów z bibliotekarzami. Dołącz do naszej społeczności i poszerz swoją wiedzę z zakresu bibliotek już dziś!

Organizacja pracy w bibliotece szkolnej według filozofii kaizen

Organizacja pracy w bibliotece szkolnej według filozofii kaizen

Każdy nowy problem to nowa możliwość – zamieniaj kryzys w zysk. Myśl nad tym, jakie zmiany możesz wprowadzić, tak, aby wykorzystać swój potencjał, swoje pasje, swoją wiedzę albo środowisko, w którym pracujesz. Zadawaj pytania, wnikaj w problem poprzez zadawanie dokładnych pytań. Pytaj „dlaczego”, „jak”, „po co”. Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać filozofię kaizen w swojej codziennej pracy. Szkolenie prowadzi Małgorzata Bykowska, trener oświaty.Ze szkolenia dowiesz się: Czym jest dobra organizacja pracy Jak polubić pracę techniczną w bibliotece Czym jest filozofia kaizen Dlaczego nie warto myśleć „bo tak zakładał plan” Jak wyznaczać sobie nowe własne cele w pracy Dlaczego warto starszym uczniom dawać konkretne zadania związane z młodszymi kolegami Jak wzmacniać poczucie własnej wartości Dlaczego warto szukać sojuszników i przyjaciół w pracy zawodowej Dlaczego obecnie odchodzi się od konkursów czytelniczych

Nauczyciel bibliotekarz. Jak uzasadniać dyrektorowi szkoły prośbę o podwyżkę

Nauczyciel bibliotekarz. Jak uzasadniać dyrektorowi szkoły prośbę o podwyżkę

Organ prowadzący może upoważnić dyrektora do indywidualnego podwyższenia stawki wynagrodzenia danego nauczyciela. Sprawdź, w jaki sposób właściwie i skutecznie uzasadnić taki wniosek. Dowiedz się, kiedy możesz liczyć na dodatek motywacyjny. Sprawdź, co z Twoim wynagrodzeniem za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw.Z wideoszkolenia, które prowadzi Michał Kowalski, radca prawny, specjalista prawa oświatowego, dowiesz się: Od czego zależy wysokość wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela bibliotekarza? W jakich przypadkach podwyżka jest obligatoryjna Czy znaczący dorobek zawodowy albo znacznie wyższe pensum czy też zwiększony nakład pracy w stosunku do innych stanowisk uzasadniają żądanie podwyżki Jak liczony jest dodatek za wysługę lat Jakie okresy niebędące zatrudnieniem dolicza się do stażu pracy Jak ubiegać się o dodatek motywacyjny Kiedy możesz liczyć na dodatek funkcyjny Czy nauczyciel bibliotekarz może liczyć na dodatek za warunki pracy Czy nauczycielowi należy się wynagrodzenie za zaplanowane a niezrealizowane godziny ponadwymiarowe W jakim terminie nauczyciel bibliotekarz powinien otrzymać wynagrodzenie Jak wygląda kwestia wynagrodzeń w szkołach publicznych niesamorządowych i niepublicznych

Jak wygląda awans nauczyciela bibliotekarza po zmianach od 1 września 2022 r.

Jak wygląda awans nauczyciela bibliotekarza po zmianach od 1 września 2022 r.

Od 1 września 2022 r. mamy do czynienia z nowym systemem awansu zawodowego. W nowym systemie nie ma już stażysty i nie ma stopnia nauczyciela kontraktowego. Sprawdź, jak długo trwa obecnie przygotowanie do zawodu i jak otrzymać świadczenie na start w wysokości 1.000 zł. Zdobądź akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Wysłuchaj, jak stosować w praktyce reguły przejściowe i czy Twój awans zawodowy odbywa się na nowych czy na starych zasadach. Zaloguj się i wysłuchaj praktycznych porad, dzięki którym unikniesz błędów, przygotowując się do swojego awansu zawodowego na nowych zasadach.Z wideoszkolenia, które prowadzi Michał Kowalski, radca prawny, specjalista prawa oświatowego, dowiesz się: Co to znaczy być nauczycielem początkującym Kiedy możemy mówić o rozpoczęciu przygotowania do zawodu Czy każdy nauczyciel bibliotekarz musi uzyskać przygotowanie pedagogiczne Jakie znaczenie będzie miało przydzielenie mentora W jakich przypadkach okres przygotowania do zawodu może być skrócony Czy okres przygotowania do zawodu można przerwać Jak wygląda procedura oceny pracy i obserwacja zajęć Jak złożyć wniosek o podjęcie postępowania egzaminacyjnego i sam egzamin Czy nauczyciel mianowany odbywa staż i przygotowanie do zawodu Jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego

Czas pracy nauczyciela bibliotekarza. Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Czas pracy nauczyciela bibliotekarza. Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Nauczycieli obowiązuje 40-godzinna tygodniowa norma czasu pracy. Norma ta jest proporcjonalnie niższa w przypadku nauczyciela zatrudnionego w niepełnym wymiarze zajęć. Zakres zadań w ramach pensum bibliotekarza nietypowo powinien precyzować statut szkoły. Nie są dopuszczalne zastępstwa w ramach tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć, tzw. zastępstwa koleżeńskie. Sprawdź, jak te zasady stosować w praktyce.Z wideoszkolenia, które prowadzi Michał Kowalski, radca prawny, specjalista prawa oświatowego, dowiesz się: Czy nauczyciela obowiązuje dobowa norma czasu pracy W jakich przypadkach dyrektor może ustalić nauczycielowi bibliotekarzowi 4-dniowy tydzień pracy Jakie 3 kategorie zajęć realizuje nauczyciel bibliotekarz w ramach swojego czasu pracy Ile godzin wynosi pensum nauczyciela bibliotekarza Co decyduje o wysokości wynagrodzenia Jakie zadania można przykładowo zaliczyć do pensum Czy realizacja obowiązków w ramach zadań statutowych szkoły uprawnia do dodatkowego wynagrodzenia Jak rozliczać pensum łączone Czym różnią się godziny ponadwymiarowe od godzin doraźnych zastępstw Co się dzieje z czasem pracy, gdy nauczyciel bibliotekarz przedstawi orzeczenie o niepełnosprawności Jak rozliczać pracę w dni wolne i święta Do jakich przerw w pracy ma prawo nauczyciel bibliotekarz Jak wygląda ewidencja czasu pracy nauczyciela bibliotekarza

Nauczyciel bibliotekarz a rada pedagogiczna. Jak budować trwałe relacje

Nauczyciel bibliotekarz a rada pedagogiczna. Jak budować trwałe relacje

Czy wiesz, ilu nauczycieli matematyki, fizyki, biologii, geografii czy historii w Twojej szkole poleca uczniom książki ze swoich dziedzin? Tylko 4%. Możesz to zmienić. Zainteresuj nauczycieli zasobami biblioteki szkolnej. Sprawdź skuteczne sposoby, jak zaangażować wszystkich nauczycieli do propagowania czytelnictwa w szkole.Sprawdź, jak zbudować i codziennie rozwijać relacje: nauczyciel bibliotekarz – czytelnik, czytelnik – czytelnik, nauczyciel bibliotekarz – nauczyciel przedmiotowiec, nauczyciel bibliotekarz – nauczyciel bibliotekarz. Poznaj rekomendacje Małgorzaty Bykowskiej, specjalisty w zakresie bibliotek szkolnych, wiceprezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Warszawie. Zaloguj się i wysłuchaj podcastu.

Nauczyciel bibliotekarz a dyrektor szkoły. Jak aktywnie współpracować

Sprawdź, w jaki sposób dyrektor szkoły odpowiada za organizację pracy biblioteki szkolnej. Przekonaj się, dlaczego dyrektor często nie angażuje nauczyciela bibliotekarza do różnych działań w szkole i jak to zmienić. Wysłuchaj porad doświadczonej bibliotekarki Małgorzaty Bykowskiej, której udało się osiągnąć właściwą i rozwijająca dla obu stron relację z dyrektorem szkoły. Zaloguj się, wysłuchaj podcastu i wykorzystaj talenty, do których masz dostęp.

Narzędzia i techniki marketingowe, które można wykorzystać do promocji biblioteki szkolnej

Sprawdź, jak skutecznie zaplanować i zrealizować konkretne cele, np. przygotowanie do końca września logo biblioteki czy umieszczenie relacji z imprezy na stronie szkoły. Możesz pozyskać sojuszników – dyrektora, nauczycieli, rodziców, pod warunkiem że działania zaplanujesz szczegółowo. Czy wiesz, że kampanią marketingową możesz również określić plan pracy biblioteki szkolnej? Przekonaj się, jakie korzyści może Ci przynieść: analiza jakości pracy biblioteki (SWOT), analiza pola sił (APS), metoda 5Q, gwiazda pytań. Poznaj wskazówki z wieloletniej praktyki Małgorzaty Bykowskiej, specjalisty w zakresie bibliotek szkolnych, wiceprezesa Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Warszawie. Zaloguj się i wysłuchaj podcastu.

Jak zorganizować ciekawą kampanię marketingową biblioteki szkolnej w środowisku szkolnym

Czy Twoja biblioteka ma jakąś nazwę? Nie? Sprawdź, dlaczego warto to zmienić? Wysłuchaj krótkiego podcastu i dowiedz sie, jak określić misję Twojej biblioteki. Przekonaj się, czym misja różni się od wizji. Zostań „marką” – osobą znaną i odbieraną pozytywnie przez środowisko. Zaistniej w świadomości uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektora szkoły. Pomoże Ci w tym Małgorzata Bykowska, specjalista w zakresie bibliotek szkolnych, wiceprezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Warszawie. Zaloguj się i wysłuchaj podcastu.

Wideoporada: Praca pedagogiczna nauczyciela bibliotekarza od kuchni

Sprawdź, co robić, aby dzieci sięgały po książki. Przekonaj się, jak dotrzeć do każdego ucznia i prowadzić pracę organiczną. Poznaj 6 warunków, które trzeba spełnić aby zwiększyć skuteczność oddziaływania na uczniów jako czytelników. Poznaj rekomendacje Małgorzaty Bykowskiej, specjalisty w zakresie bibliotek szkolnych, wiceprezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Warszawie.  

Wideoporada: Nauczyciel bibliotekarz na starcie

Sprawdź, jak radzić sobie ze stresem na początku swojej drogi zawodowej. Przekonaj się, dlaczego pierwsze lata pracy nauczyciela bibliotekarza są trudne. Poznaj rekomendacje Małgorzaty Bykowskiej, specjalisty w zakresie bibliotek szkolnych, wiceprezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Warszawie. Dowiedz się, jak zdobyć wiedzę praktyczną bez popełniania niepotrzebnych błędów, jak opanować warsztat pracy tak, aby spokojnie i pewnie wejść w rolę nauczyciela bibliotekarza, jak wystartować płynnie, szybko i bez falstartu. Wyznacz sobie jasne cele. Powodzenia.