Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla osób zainteresowanych najnowszymi trendami i zmianami w świecie prawa. Nasza strona zawiera wiele cennych informacji na temat najnowszych ustaw, zmian w przepisach oraz orzeczeń sądowych. Dzięki naszej stronie, będziesz mógł/mogła być na bieżąco z najnowszymi zmianami, które mają wpływ na Twoje życie prywatne i zawodowe. W naszych artykułach omawiamy wiele tematów, takich jak prawo pracy, podatki, własność intelektualna oraz wiele innych.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - Wniosek dyrektora placówki wychowania przedszkolnego
Trwa nabór wniosków na 2022 rok w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Dyrektorzy placówek wychowania przedszkolnego, szkół i bibliotek pedagogicznych mają czas do 31 października na złożenie wniosków do swoich organów prowadzących. Organy prowadzące będą składać wnioski do wojewodów do 20 listopada. Pobierz wniosek dyrektora placówki wychowania przedszkolnego.
Szersze uprawnienia kuratora oświaty – znamy projekt nowelizacji
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ustawodawca dąży do wzmocnienia roli i poszerzenia kompetencji kuratora oświaty względem szkół i placówek oświatowych. Daje temu wyraz w projekcie nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe i innych ustaw. Sprawdzamy, jakie nowości przewidziano w nowelizacji.
MEiN: bez odmiennych rozwiązań dla uczniów zaszczepionych
Szkoły i placówki oświatowe rozpoczęły nowy rok 2021/2022 stacjonarnie. W związku z tym resort edukacji przedstawił komunikat dotyczący udziału zaszczepionych uczniów w zajęciach stacjonarnych, w sytuacji podejrzenia zakażenia.
Karta Nauczyciela 2021 – tekst jednolity
29 września 2021 r. ogłoszono tekst jednolity ustawy - Karta Nauczyciela. Zobacz aktualną wersję Karty Nauczyciela.
Wideoporada: NIK o gospodarce finansowej instytucji kultury Warszawy – wnioski dla wszystkich
Obejrzyj nagranie, w którym nasz ekspert Katarzyna Trzpioła – doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk wyjaśnia najistotniejsze i najczęściej występujące nieprawidłowości, jakie NIK zarzuca stołecznym instytucjom kultury. Sprawdź, czym grozi Twojej instytucji kultury przekraczanie wysokości kosztów ujętych w planach finansowych oraz przyznawanie i wypłacanie dodatków do wynagrodzeń, premii i nagród dla kadry zarządzającej instytucjami z naruszeniem przepisów prawa. Zaloguj się i obejrzyj nagranie.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021–2025
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 został przyjęty uchwałą 69/2021 Rady Ministrów. Celem programu jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia, także poprzez zapewnienie środków finansowych na realizację różnorodnych przedsięwzięć i inicjatyw. Sprawdź, na jakie pieniądze mogą liczyć biblioteki.
NIK o gospodarce finansowej instytucji kultury Warszawy
Miasto Stołeczne Warszawa w latach 2018-2020 (I półrocze) zgodnie z prawem przyznawało dotacje instytucjom kultury, jednak nie zawsze w sposób przejrzysty. Najistotniejsze i najczęściej występujące nieprawidłowości to przekraczanie wysokości kosztów ujętych w planach finansowych oraz przyznawanie i wypłacanie dodatków do wynagrodzeń, premii i nagród dla kadry zarządzającej instytucjami z naruszeniem przepisów prawa. Sprawdź, o co do Prezydenta m.st. Warszawy wnioskuje NIK związku z ustaleniami kontroli.
Wyjścia prywatne pracowników
Czy pracodawca musi się zgodzić na wyjście prywatne? Jaki czas obejmuje wyjście prywatne? Co pracownik ma zrobić, gdy pracodawca nie zgodził się na wyjście prywatne? Na jakich zasadach pracownik może odpracować wyjście? Czy we wniosku należy wskazać termin odpracowania? Jak ewidencjonować wyjście prywatne i jego odpracowanie? Gdzie przechowywać wniosek o wyjście prywatne? Czy nadal można stosować zeszyty wyjść prywatnych w firmach?
Wyłączenia zaszczepionych z limitu osób na imprezach
Przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie uprawniają podmiotów zobowiązanych do przestrzegania określonego tymi przepisami limitu osób do żądania od nich udostępnienia informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Ewentualne okazywanie dowodów potwierdzających fakt zaszczepienia może się odbywać z inicjatywy samej osoby zainteresowanej skorzystaniem z usług takiego podmiotu.
- « pierwsza
- «
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- »
- ostatnia »