Jak rozliczać samochód służbowy przydzielony bibliotece

Gmina posiada samochód służbowy, który służy zarówno pracownikom Urzędu Gminy, pracownikom podległych jednostek organizacyjnych oraz pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury. Zgodnie z wprowadzonym zarządzeniem wójta gminy rozliczanie kosztów za korzystanie z samochodu służbowego przez pracowników jednostek organizacyjnych gminy będzie odbywało się na podstawie wystawionych not księgowych, sporządzonych na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu za dany miesiąc przez jednostkę korzystającą. Co w przypadku Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej, które nie są naszymi jednostkami podlegającymi centralizacji czy w ich przypadku powinniśmy wystawić fakturę? Jeżeli tak, to z jaką stawką?