Sztuczna inteligencja w naszym życiu – scenariusz lekcji bibliotecznej dla najmłodszych

Sztuczna inteligencja ma nam pomagać i ułatwiać życie, ale nie może go zastąpić. Na tej lekcji najmłodsi uczniowie poznają zalety i wady technologii używanych na co dzień. Uczestnicy: uczniowie klas I–V szkoły podstawowej. Wejdź na Nowoczesna biblioteka 3.0.

Przeczytaj także:

Chat GPT (sztuczna inteligencja) w pracach konkursowych w bibliotece Czy organizatorzy konkursu plastycznego, filmowego, muzycznego lub literackiego mogą zakazać uczestnikom zgłaszania prac, które powstały z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (SI)? Tak, mają do tego prawo… Tylko, czy ma to jakikolwiek praktyczny wymiar, żeby nie powiedzieć - sens? W tym artykule próbujemy zmierzyć się z kilkoma wątpliwościami natury prawnej, które – nomen omen – są „generowane” przez czat GPT.

Sztuczna inteligencja w bibliotece, czyli jak bibliotekarz może ułatwić sobie codzienną pracę Najpopularniejsze słowo i zjawisko ubiegłego roku? Bez wątpienia sztuczna inteligencja (AI). Wszyscy o niej mówimy, większość już z niej korzysta. Na czym polega i w jaki sposób można wykorzystać ją w pracy bibliotekarza i w funkcjonowaniu biblioteki.

Jak będzie wyglądała biblioteka pedagogiczna przyszłości Jedyna pewna rzeczą pchającą nas ku przyszłości jest rozwój. Jego podstawą jest namysł nad tym, gdzie będziemy znajdować się za kilka laT, co będziemy robić, jak będzie wyglądał otaczający nas świat? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy VII Nowego Ogólnopolskiego Forum Bibliotek Pedagogicznych.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka

ZOBACZ OFERTĘ