Dokumentacja w bibliotece: jak opracować dokumenty wewnętrzne biblioteki, aby były użyteczne

Jednym z najważniejszych działań dyrektora biblioteki jest czuwanie nad dokumentacją. Dotyczy to przede wszystkim aktów prawa wewnątrzzakładowego. Należą do nich m.in. regulaminy pracy i wynagrodzeń, instrukcje postępowania i wiele innych ważnych z punktu widzenia funkcjonowania jednostki dokumentów. Ich tworzenie podlega pewnym zasadom, a same dokumenty muszą spełniać pewne cechy.

Przeczytaj także:

Wakacje w bibliotece – jak przygotować bibliotekę na okres wakacyjny. Instrukcja dla dyrektora biblioteki i bibliotekarzy

Dyrektor biblioteki. Jak zaspokoić oczekiwania dyrektora i uporać się z każdym zadaniem – instrukcja dla bibliotekarza

Nowoczesna biblioteka 3.0 poleca: inwentaryzacja w bibliotece publicznej