Nowoczesna Biblioteka to idealne miejsce dla wszystkich, którzy potrzebują dostępu do dokumentacji technicznej. Na naszej stronie znajdziesz przewodniki, instrukcje oraz dokumenty techniczne dla wielu branż. Oferujemy dostęp do szerokiej gamy materiałów, które pomogą Ci w codziennej pracy i rozwiązywaniu problemów technicznych. Bez względu na to, czy potrzebujesz dokumentacji dla biblioteki publicznej czy szkolnej, na naszej stronie z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz. Wejdź na stronę już dziś i zacznij korzystać z naszej bogatej dokumentacji.
Jak wypełnić raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego
Działalność bibliotek podlega licznym obostrzeniom prawnym. Jednym z nich jest ustawa z 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Ten akt prawny nakłada na placówkę obowiązek składania raportu o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego. Jest to stosunkowo nowy dokument, który każda instytucja kultury musi złożyć do GUS. Sprawdź, jak się przygotować do wypełnienia raportu.
Jak systemy biblioteczne pomogły uodpornić się na kryzys
Czy biblioteki zdały egzamin w trudnym czasie pandemii? Tak, wzorowo. Kryzys nas nie pokonał. Przyspieszył tylko trwające już przejście do wzmożonych działań cyfrowych.
Polecenie wykorzystania urlopu zaległego (skierowanie pracownika na urlop zaległy)
Jeżeli pracownik uporczywie odmawia wykorzystania urlopu zaległego w ustawowym terminie (wskazanym w art. 168 Kodeksu pracy), pracodawca – nie chcąc narazić się na zarzut popełnienia wykroczenia przeciwko prawom pracownika – może po nieskutecznym wezwaniu go do złożenia wniosku o taki urlop – sam wyznaczyć pracownikowi termin wykorzystania tego urlopu. Pobierz wzór polecenia wykorzystania urlopu zaległego.
Rozpoczyna się kolejna edycja programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”!
Instytut Książki ogłasza nabór wniosków do programu własnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
Raport GUS: Działalność centrów kultury, domów kultury, ośrodków kultury, klubów i świetlic w 2020 r.
W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, od 12 marca 2020 r., ograniczona została możliwość prowadzenia działalności m.in. przez podmioty kultury, które z dnia na dzień musiały zamknąć swoje obiekty. Wprowadzone czasowe ograniczenia spowodowały zmiany w funkcjonowaniu podmiotów działających w obszarze kultury w aspekcie realizacji działań kulturalnych. Część jednostek w tym czasie nie podejmowała żadnej działalności związanej z przygotowywaniem i udostępnianiem oferty kulturalnej, a część starała się dotrzeć do odbiorcy udostępniając swoją ofertę w Internecie. Ograniczenia w działalności podmiotów kultury w poszczególnych miesiącach miały różny zakres i formy, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Najwięcej centrów kultury, domów kultury, ośrodków kultury, klubów i świetlic działało w województwie małopolskim (453), a najmniej w województwie lubuskim (72). W załączniku znajdziesz raport GUS.
- « pierwsza
- «
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- »
- ostatnia »