Sprawdzone przykłady zajęć bibliotecznych z niskim budżetem – gotowe kosztorysy

„Do przeprowadzenia zajęć potrzebujemy ryzy papieru. Dzięki takiej ryzie papieru przeprowadziliśmy zajęcia dla 200 osób”. Taki argument przekonuje, prawda? Pokazuj dane finansowe w sposób obrazowy. To się po prostu opłaca. Budżety wielu bibliotek niestety nie są zwiększane z roku na rok. Jeżeli nawet uda się wywalczyć podwyżki to są one „zjadane” przez wyższe opłaty za media czy galopującą inflację. Dlatego coraz częściej trzeba myśleć o działalności biblioteki używając określenia „niskobudżetowa”. Poznaj przykłady niskobudżetowych działań, które się sprawdzają.

Ze szkolenia, które prowadzi Paweł Marchel z Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim, dowiesz się:

• Jak przygotować 7 konkretnych projektów w bibliotece, które potrzebują niewielkiego budżetu
  • Czy istnieje biblioteka bezkosztowa
  • Czym grozi ciągłe ograniczanie nakładów finansowych.
  • Dlaczego warto przeliczać koszty na liczbę zajęć
  • Dlaczego warto przeliczać koszty na jednego uczestnika

Obejrzyj najnowsze wideoszkolenia:

Zapracowany bibliotekarz – zaplanuj swoją pracę i spełnij oczekiwania dyrektora biblioteki

Zapraszamy na eksperymenty do biblioteki – pokaz prostych i bezpiecznych doświadczeń z ogniem, wodą i balonami

Praca zdalna nauczyciela bibliotekarza – praca z katalogiem, dodawanie recenzji, selekcja zdalna księgozbioru

Kreatywny bibliotekarz to Ty

Bibliotekarz a dyrektor – jak otwarcie rozmawiać z dyrektorem, aby dobrze czuć się w bibliotece

Bibliotekarz w bibliotece publicznej a praca zdalna – pokaż dokładny plan zadań, które wykonasz