Poradnik Dyrektora Szkoły

Poradnik Dyrektora Szkoły

"Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce" jest przygotowany specjalnie z myślą o dyrektorach szkół. Omawia zagadnienia dotyczące: nadzoru pedagogicznego, kształcenia i wychowania, organizacji pracy szkoły, bezpieczeństwa, kadr, płac i finansów. Zawiera gotowe wzory dokumentów, takie jak: regulaminy, procedury, zarządzenia dyrektora, plany nadzoru pedagogicznego, ankiety i zestawienia podsumowujące pracę szkoły w semestrze i roku szkolnym. W każdym wydaniu poradnika znajdują się omówienia najnowszych aktów prawnych dotyczących oświaty.

Finanse jednostek oświatowych i wychowawczych

Finanse jednostek oświatowych i wychowawczych

Dostarczamy rozwiązania w 100% dopasowane do rozliczeń oświaty. W każdym numerze skupiamy się na najbardziej problemowych w danym okresie rozliczeniach. Krok po kroku pokazujemy, jak prawidłowo wykonać aktualne obowiązki. Każdy artykuł oprócz cennych wskazówek eksperta zawiera praktyczne narzędzia jak: schematy księgowań, przykłady wypełnionych wzorów dokumentów.

Instalacje elektryczne w praktyce

Instalacje elektryczne w praktyce

Fachowa pomoc przy projektowaniu, modernizacji i pomiarach instalacji! Publikacja „Instalacje elektryczne w praktyce” zawiera wyselekcjonowane przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych i ich modernizacji, w tym m.in. wybrane zagadnienia Prawa budowlanego, normy PN-HD 60364-6 oraz PN-HD 60364-4-41, wymagania techniczne dla instalacji elektrycznych Nn w świetle ustawy Prawo budowlane.

Inwestycje publiczne

Inwestycje publiczne

"W miesięczniku „Inwestycje publiczne” opisujemy, jak prawidłowo i zgodnie z przepisami przygotować inwestycje, pozyskać środki na realizację oraz jak skutecznie uniknąć pułapek podczas rozliczania. Koncentrując się na kwestiach dotyczących inwestycji w sektorze publicznym, podpowiadamy, jak interpretować niejednoznaczne, problematyczne zapisy ustaw i rozwiązywać bieżące problemy pojawiające się w trakcie prowadzenia prac.

Firma transportowa

Firma transportowa

"Firma Transportowa” To jedyna publikacja, która pomoże Ci bez trudu spełnić wszystkie wymogi i nakazy, jakie nakłada na Ciebie prawo. Poradnik będzie Twoim doradcą i przewodnikiem w organizacji transportu według nowych wytycznych. Na jego łamach najlepsi specjaliści z dziedziny prawa i transportu wyjaśnią Ci przystępnym językiem wszystkie pojawiające się wątpliwości. Co więcej, wskażą najkorzystniejszy dla Twojej firmy sposób postępowania!

Excel w praktyce

Excel w praktyce

Poradnik "Excel w praktyce" to zarówno praktyczne triki ułatwiające szybkie wykonanie zadań w Excelu jak i kompleksowe schematy postępowań krok po kroku pozwalające na sprawne zaadaptowanie nowych rozwiązań. Starannie dobrany zestaw porad, szczegółowe instrukcje krok po kroku i liczne przykłady, sprawią, że praca w Excelu będzie przebiegać szybciej i bez błędów.

Dokumentacja kadrowa

Dokumentacja kadrowa

Poradnik DOKUMENTACJA KADROWA to jedyna publikacja na rynku, która zawiera starannie wybrane informacje, przykłady i sposoby postępowania w zakresie dokumentacji kadrowej przydatne specjalistom ds. kadr. Każdy prezentowany wzór można w wersji elektronicznej pobrać z www.portalkadrowy.pl

Kierowca w firmie

Kierowca w firmie

Miesięcznik „Kierowca w firmie” to magazyn, który da Ci pewność, że prawidłowo prowadzisz dokumentację związaną z zatrudnianiem oraz ewidencją czasu pracy kierowców. Każdy numer to dawka konkretnych porad oraz nowości, dzięki którym możesz uniknąć błędów i uchronić się przed nałożeniem kary ITD.

Aktualności oświatowe

Aktualności oświatowe

„Nadzór nad Działalnością Szkoły” da Ci pewność, że kontrolujesz najważniejsze obszary działalności szkoły, za które jesteś odpowiedzialny. Nie przegapisz żadnej znaczącej zmiany w prawie i będziesz pewien, że wywiązałeś się ze wszystkich obowiązków dyrektora

Aktualności rachunkowości budżetowej

Aktualności rachunkowości budżetowej

Rachunkowość budżetowa - w każdym numerze skupiamy się na najbardziej problemowych w danym okresie rozliczeniach. Krok po kroku pokazujemy, jak prawidłowo wykonać aktualne obowiązki.

Podatki dla małych firm

Podatki dla małych firm

Kontrole w firmie to poradnik w którym znajdziesz przykłady prawdziwych problemów, z którymi spotkali się podatnicy podczas kontroli (z zakresu wszystkich podatków, w tym: VAT, PIT, CIT, akcyzy, cła; a także prawa pracy czy ZUS) oraz rozwiązania proponowane przez ekspertów. Każde rozwiązanie ma realne zastosowanie podczas kontroli.

Nowe Technologie IT w Ochronie Zdrowia

Nowe Technologie IT w Ochronie Zdrowia

Kwartalnik Nowe Technologie IT w Ochronie Zdrowia pierwsza na rynku publikacja dla specjalistów i liderów nowych technologii w medycynie. Zawiera wyselekcjonowaną wiedzę na temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych w placówkach medycznych. Opisuje przykłady najciekawszych i zakończonych sukcesem wdrożeń teleinformatycznych i technologicznych, porównania produktów oraz gotowe rozwiązania, które można wdrożyć w krajowych placówkach.

Kwadrans dla dyrektora

Kwadrans dla dyrektora

Serwis „Kwadrans dla Dyrektora Szkoły” dedykowany jest dyrektorom szkół i placówek oświatowych, którzy w krótkiej, przystępnej formie chcą mieć dostęp do bieżących informacji z zakresu prawa oświatowego. Ten jedyny na rynku elektroniczny biuletyn dla kadry zarządzającej placówkami oświatowymi raz w tygodniu trafia na skrzynkę mailową Czytelnika, aby wspierać go w codziennej pracy i dostarczać gotowych rozwiązań prawnych

Koszty Podatkowe w praktyce

Koszty Podatkowe w praktyce

Gotowe rozwiązania w rozliczaniach kosztów w firmie z punktu widzenia podatków pochodowych, VAT i ustawy o rachunkowości. Koszty Podatkowe w praktyce to dostęp do gotowych rozwiązań rzeczywistych problemów podatkowych, z jakimi borykają się osoby prowadzące księgowość. Praktyczne porady opisują, jak postępować w określonych przypadkach i poprawnie kwalifikować wydatki jako koszty uzyskania przychodu.

Rachunkowość i podatki

Rachunkowość i podatki

Rachunkowość i Podatki dla praktyków to omówienia z zakresu:rachunkowości,podatków,orzecznictwa i rozliczeń z podziałem na branże. Każdy komentarz i artykuł uzupełniony zestawieniem liczbowym, interpretacją lub gotowym schematem księgowania - wszystko zaprezentowane w praktyczny sposób.

Telefon

  • 22 518 29 29
  • Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00
  • Poza godzinami pracy naszego Centrum Obsługi Klienta funkcjonuje poczta głosowa, wystarczy nagrać informację, a następnego dnia nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w dogodnej porze dnia.

Dane kontaktowe

  • Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
  • ul. Łotewska 9a
  • 03-918 Warszawa