Resort edukacji wydał rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów szkolnych w związku z sytuacją w Ukrainie

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie MEiN przygotowało rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów. Nauczyciele powinni m.in. wzmacniać poczucie bezpieczeństwa, a także wprowadzić skuteczny sposobu porozumiewania się mimo bariery językowej. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało zestaw wskazówek i rekomendacji, które mają pomóc nauczycielom i pedagogom szkolnym w rozmowie o emocjach uczniów oraz informowaniu o aktualnej sytuacji w Ukrainie. Materiał został podzielony na kilka części - pomoc uczniom z Polski, uczniom z Ukrainy, którzy na co dzień przebywają w Polsce i wskazówki dotyczące wsparcia dzieci z Ukrainy, które trafiły do Polski w związku z eskalacją działań zbrojnych.