Praca hybrydowa od 7 kwietnia 2023 r. – trochę zdalnie, trochę stacjonarnie (co z czasem pracy)

Nowelizacja Kodeksu pracy dotycząca pracy zdalnej przewiduje kilka możliwości, w tym m.in. obligatoryjną pracę zdalną czy okazjonalną pracę zdalną. Nie przewiduje jednak wyraźnie pracy hybrydowej. Czym zatem jest praca hybrydowa?

Praca hybrydowa jest to praca „mieszana”, czyli przeplatanie pracy zdalnej z pracą stacjonarna. Taki model wykonywania obowiązków służbowych sprawdził się u wielu pracodawców w okresach nasilonych zachorowań na COVID-19. Choć nie był on (nie jest) regulowany wyraźnie w ustawie antycovidowej, to był z powodzeniem wykorzystywany w praktyce jako środek zmniejszający ryzyko zachorowania poprzez zminimalizowanie kontaktów z innymi osobami (np. innymi pracownikami, klientami, interesantami czy pasażerami komunikacji miejskiej podczas drogi do pracy i z pracy).

Choć nowelizacja Kodeksu pracy – wzorem ustawy antycovidowej – także nie przewiduje wprost pracy hybrydowej, to taka praca może być wykonywana. Skoro bowiem pracownicy mogą całkowicie przejść na pracę zdalną, to tym bardziej mogą pracować w trybie mieszanym (trochę zdalnie, trochę stacjonarnie).

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka

ZOBACZ OFERTĘ