Jak rozliczać czas pracy i nagrodę jubileuszową w bibliotece publicznej

Emerytka została zatrudniona w bibliotece od 1 września 2016 r. na czas nieokreślony. Z dokumentacji złożonej przy ubieganiu się o pracę jest świadectwo pracy za okres 7 września 1981 r. – 31 stycznia 2016 r. Według dokumentów zatem 40 lat pracy przypada 5 kwietnia 2022 r. i pracownica ma prawo do nagrody jubileuszowej zgodnie z naszym regulaminem i ustawą dotyczącą pracowników instytucji kultury. Jednak w kwestionariuszu przy ubieganiu się o zatrudnienie jest też informacja, że pracowała przed tym długim okresem pracy jeszcze w innym miejscu około 5 lat (nie ma świadectwa pracy aktach). A z tego świadectwa pracy, które mamy nie wynika, że otrzymała już nagrodę za 40 lat pracy. Czy zatem możemy jej wypłacić świadczenie? Pracownica pracuje na 1/2 etatu od wtorku do piątku po 5 godz. (podstawowy czas pracy i 4-miesięczny okres rozliczeniowy). Czy możliwe jest, że w jednym miesiącu wychodzi mniej godzin, a w innym więcej w ramach normy czasu pracy na 1/2 etatu? Czy jest to prawidłowo rozliczany czas pracy? Pracownica ma stałą miesięczną pensję.