Czy osobę na zastępstwo można zatrudnić na umowę zlecenia

Pracownica zatrudniona w bibliotece na 1/2 etatu z umową o pracę na czas określony do 9 sierpnia 2023 r., przedłożyła informację o ciąży. Od jakiegoś czasu otrzymywała ZUS ZLA, które jednak nie było ciągłe. Dnia 14 listopada 2022 r. osoba otrzymała ZUS ZLA do 15 grudnia 2022 r. Nie wiemy jednak, czy zwolnienie lekarskie po 15 grudnia będzie przedłużone na dalszy okres. Czy w takim przypadku możemy zatrudnić nową osobę na zastępstwo i zastosować dla niej umowę zlecenia? Tym bardziej, że kierownik biblioteki chce się najpierw przekonać, czy dana nowa osoba, będzie spełniać jego oczekiwania. Czy w takim przypadku umowa zlecenie jest odpowiednim rozwiązaniem, czy jednak konieczna jest umowa o pracę na czas określony?