Polski Ład – wzór wniosku o niestosowanie ulgi dla klasy średniej

W celu zrekompensowania braku możliwości odliczania od podatku składki zdrowotnej, ustawodawca wprowadził od 2022 roku nową ulgę dla tzw. klasy średniej. Ulga dla klasy średniej została przewidziana wyłącznie dla osób zatrudnionych na podstawie stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy oraz uzyskujących z ww. źródeł przychody z określonego przedziału kwotowego. Oba wspomniane warunki (czyli odpowiednia podstawa zatrudnienia oraz określona kwota przychodu muszą być spełnione łącznie). Z omawianej preferencji podatkowej nie skorzystają np. osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych – np. umów zlecenia i o dzieło. Pobierz wzór wniosku o niestosowanie ulgi dla klasy średniej.