Silna biblioteka – zadania dla dyrektora związane z employer brandingiem

Zmiany społeczno-gospodarcze, które zachodzą obecnie nie nastrajają optymistycznie do pracy w bibliotece. Do tradycyjnych obszarów związanych z walką o podwyżki dla pracowników, których pensje nieustannie znajdują się na granicy minimalnego wynagrodzenia, walką o materiały do prowadzenia szerokiej działalności instytucji dołączyła ostatnio walka o obniżenie rachunków. Dyrektor musi podejmować inne działania, aby zachęcić do podjęcia pracy w bibliotece. Jednym z takich działań jest employer branding, który świadomie podjęty pozwoli zbudować silną pozycję biblioteki jako miejsca pracy.

Przeczytaj także:

Dyrektor biblioteki. Jak zaspokoić oczekiwania dyrektora i uporać się z każdym zadaniem – instrukcja dla bibliotekarza

Secretclient – świetna metoda badania poziomu obsługi użytkownika biblioteki

Partnerstwa w bibliotece – sprawdź, jak wielki potencjał kryje się w lokalnej społeczności

Jak przygotować skuteczną ankietę biblioteczną

Co możesz zrobić, aby biblioteka była widoczna w Internecie