Kiedy nauczycielowi  bibliotekarzowi przyda się ocena pracy

Czy warto poddać się ocenie pracy jako nauczyciel bibliotekarz? Tak! To nie tylko obowiązek w niektórych sytuacjach, ale także szansa na awans zawodowy i docenienie Twojego zaangażowania. Dowiedz się, kto może zainicjować procedurę, jakie korzyści niesie ze sobą ocena pracy oraz jak przebiega cały proces. Sprawdź, dlaczego warto się do niej przygotować i jak może wpłynąć na Twoją dalszą ścieżkę zawodową.

Ocena pracy jest niezbędnym elementem awansu zawodowego każdego nauczyciela, w tym także bibliotekarza. Konieczność legitymowania się co najmniej dobrą oceną pracy pojawia się już na pierwszym etapie awansu zawodowego, a mianowicie w drugim roku przygotowania do zawodu przed awansem na stopień nauczyciela mianowanego (przygotowanie to trwa co do zasady 3 lata i 9 miesięcy). Ocena ta ustalana jest wówczas obowiązkowo przez dyrektora szkoły, bez wniosku bibliotekarza mającego w tym momencie status nauczyciela początkującego (bez stopnia awansu zawodowego).

Bibliotekarz musi wówczas otrzymać co najmniej dobrą ocenę pracy, aby móc zostać zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony począwszy od trzeciego roku przygotowania do zawodu. Brak oceny pracy to uniemożliwi. Z kolei otrzymanie negatywnej oceny pracy spowoduje rozwiązanie umowy o pracę bibliotekarza i znacząco utrudni jego ponowne zatrudnienie, a przez to odbycie przygotowania do zawodu.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Nowoczesna biblioteka

ZOBACZ OFERTĘ