WYDANIE BIEŻĄCE

Prawo do bycia zapomnianym zyskało dużą popularność w momencie reformy systemu ochrony danych osobowych. Wynika to z jednej strony z atrakcyjnej nazwy, z drugiej zaś z mylnego przeświadczenia, iż takie prawo to innowacja związana z RODO. W rzeczywistości prawo to nie jest ani atrakcyjne, ani innowacyjne, co nie zmienia faktu, iż stanowi jedno z najważniejszych praw osób fizycznych wskazanych w przepisach RODO.

czytaj więcej »

Zestaw zawiera 4 karty pracy dla nauczycieli. Zadania dotyczą zarządzania swoim czasem. Realizacja zadań wskaże proponowane sposoby na sprawne zaplanowanie swojej pracy zdalnej, która w przypadku nauczycieli obejmuje między innymi prowadzenie zajęć online, planowanie ich oraz ocenianie pracy uczniów. Nie zapominając przy tym o czasie wolnym, czy czasie, który można przeznaczyć na aktywności z rodziną.

czytaj więcej »

Organizacja zajmuje się doskonaleniem fachowym nauczycieli bibliotekarzy w ramach prowadzenia poradnictwa zawodowego i różnych form samopomocy koleżeńskiej. Inicjuje i opiniuje akty normatywne, programy nauczania oraz nowatorskie formy i metody doskonalenia zawodowego. Dzięki kontaktowi z Towarzystwem i udziałowi w sieci współpracy każdy nauczyciel bibliotekarz jest asertywny i zyskuje pewność siebie.

czytaj więcej »

Od 19 stycznia 2021 r. zmieniły się zasady postępowania dyscyplinarnego nauczycieli. Wydłużają one do 14 dni czas na zgłoszenie przewinienia dyscyplinarnego, dają możliwość odstąpienia od zgłoszenia przewinienia naruszającego prawa i dobro dziecka, jak również łagodzą przepisy dotyczące obligatoryjnego zawieszenia nauczyciela w pełnieniu obowiązków. Sprawdź szczegóły.

czytaj więcej »

Rozważania o szczęściu przystępnym dla dzieci językiem z wykorzystaniem różnych form aktywności umysłowej, artystycznej i fizycznej. Sprawdź, jak przygotować ciekawe lekcje stacjonarne.

czytaj więcej »

Scenariusz lekcji bibliotecznej na temat roli i wykorzystania zasobów wodnych w codziennym życiu. Zajęcia umożliwiają połączenie wiedzy międzyprzedmiotowej z praktyką w ciekawy i nowoczesny sposób. Zachęcają także uczniów do czytelnictwa. Propozycja zajęć prowadzonych stacjonarnie lub online.

czytaj więcej »

Podczas zdalnej lekcji bibliotecznej uczniowie zagłębiają się w proces tworzenia książki. Jak pracują pisarze? Jak zabrać się do napisania powieści? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w scenariuszu – lekcji prowadzonej zdalnie.

czytaj więcej »

W tym numerze zapiszemy się do biblioteki podczas wideo rozmowy, przejdziemy się ulicami miasta, rozwiązując po drodze zagadki, ułożymy haromonogram wydarzeń kulturalnych i wypożyczymy książki z metalowej szafy.

czytaj więcej »

Pandemia spowodowała, że nowe kompetencje, rozwój czy przekwalifikowanie stały się sposobem nie tylko na przetrwanie, ale przede wszystkim na nową jakość. Czym są i dlaczego organizacje powinny się na nich skupić bardziej niż wcześniej?

czytaj więcej »

Prezentacje na szkoleniach, pokazanie efektów swojej pracy, przygotowanie do egzaminów to tylko nieliczne sytuacje, w których musimy pokazać liczby. Sprawa wydaje się prosta. Stworzyć wykres i w ten sposób pokazać liczby. Proste, ale mało skuteczne. Poznaj inne sposoby prezentowania danych liczbowych. Zapoznaj się z materiałami pomocniczymi dla uczniów i nauczycieli.

czytaj więcej »

wiper-pixel