Umorzona kara w bibliotece nie jest przychodem czytelnika

Miejska biblioteka publiczna, zgodnie z obowiązującym wewnętrznym regulaminem udostępniania zbiorów, pobiera od czytelników kary za przekroczenie terminu zwrotu książek oraz innych materiałów bibliotecznych. Zdarzają się sytuacje, w których czytelnik występuje z prośbą o częściowe lub całościowe umorzenie tej kary. Decyzja o umorzeniu podejmowana jest na indywidualny wniosek czytelnika. Wniosek ten podlega zaopiniowaniu przez kolegium biblioteczne, powołane jako organ doradczy dyrektora. Po zaopiniowaniu wniosku umorzenie kary z tytułu przetrzymywania materiałów bibliotecznych dokonywane jest, tylko w uzasadnionych przypadkach, na podstawie ostatecznej decyzji dyrektora. Czy biblioteka z tytułu całościowego lub częściowego umorzenia kary za niezwrócenie w terminie wypożyczonych materiałów bibliotecznych ma rozpoznać przychód u czytelnika i wystawić mu PIT-8C?