Jak udowodnić, że kandydat na dyrektora spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym

Nauczyciel bibliotekarz, któremu kończy się powołanie na stanowisko kierownika działu/filii, wyraził chęć sprawowania tej funkcji nadal. Posiada ważne badania lekarskie na stanowisku kierowniczym. Czy ma obowiązek w dniu posiedzenia rady pedagogicznej przedstawić aktualne badania? Czy jeśli tak, to czy wykonuje na własny koszt, czy pracodawcy? Wprawdzie rozporządzenie MEN z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze itp., wskazuje, jakie warunki powinna spełnić osoba, która chce objąć stanowisko kierownicze, ale czy wymagania te dotyczą także pracowników, którzy są aktualnie zatrudnieni w placówce i mają ważne badania, czy też odnosi się to raczej do kandydatów z zewnątrz? Zaznaczam, że placówka nie ogłosiła konkursu na takie stanowiska, ponieważ nie stanowi to wymogów formalnych.