Jak rozliczać pensum łączone nauczyciela bibliotekarza

Dyplomowany nauczyciel języków obcych zatrudniony na podstawie aktu mianowania posiada także kwalifikacje z bibliotekoznawstwa. Na początku roku szkolnego nauczycielowi przydzielono 21 godzin dydaktycznych po uśrednieniu 19,63. Daje to 1,63 godzin ponadwymiarowych po uśrednieniu, ale są to tylko godziny języków. Nauczyciel ten ma pensum 18 godzin tygodniowo. Od stycznia odchodzi na emeryturę nauczyciel biblioteki. Wspominany nauczyciel języków otrzyma dodatkowo 15 godzin biblioteki (0,5 etatu = 15/30). Aby nie przekroczyć łącznie 1,5 etatu, zostaną zabrane mu 2 godziny języków i przydzielone innemu nauczycielowi. Zmieni się pensum na pensum łączone, ponieważ będzie mieć godziny jako nauczyciel i jako nauczyciel bibliotekarz. Od stycznia nauczyciel będzie pracować jako nauczyciel (1 etat = 18/18) i dodatkowo jako nauczyciel bibliotekarz (0,5 etatu = 15/30). Obecne stanowisko się nie zmieni, jedynie zostanie rozszerzone o nauczyciela bibliotekarza. Jakie dokumenty przygotować dla nauczyciela w związku z otrzymaniem dodatkowych godzin z biblioteki?