Selekcja w E-bibliotece (eBiblio) - praktyczna instrukcja dla bibliotekarza

Wszystkie programy komputerowe mają za zadanie usprawnić pracę biblioteki szkolnej i wesprzeć nauczyciela bibliotekarza. Poziom zadowolenia z pracy z danym programem zależy przede wszystkim od naszego z nim doświadczenia. Ja od 5 lat pracuję na e Biblio. To znaczy do marca tego roku pracowałam na tym programie ale w marcu doszło do swoistego „rozdwojenia” programu. Librus wypowiedział współpracę z Trzecią Stroną czyli twórcami eBiblio. Program współpracujący z Librusem nazywa się teraz eBiblioteka. Program eBiblio nadal istnieje. Obecnie jest obsługiwany przez swoich twórców. W tym wypadku nie wiem, czy w eBiblio nie ma istotnych zmian i różnić w pracy programu po podziale na dwa programy. Dlatego ten artykuł dotyczy wersji z Librusem w tle czyli eBiblioteki.