Skontrum w e-Bibliotece praktyczna instrukcja krok po kroku

e-Biblioteka (dawniej: eBiblio) według założeń twórców programu miało przyspieszyć zalecaną przez MEN cyfryzację szkolnych bibliotek i wprowadzić do ich oferty także e-booki i audiobooki, co z założenia jeszcze mocniej powinno przyspieszyć korzystanie z zasobów bibliotecznych, nawet bez konieczności odwiedzania bibliotek. Program jest bez przerwy udoskonalany. System współpracuje z Librusem i to miało być wartością dodaną, ale po zmianach od marca trudno mi jednoznacznie stwierdzić jak teraz będą przebiegać prace nad doskonaleniem programu i jakie różnice pojawią się w obu systemach eBiblio i eBibliotece. Przypuszczam, że jest jeszcze za wcześnie nad analizą tej sytuacji. Dlatego w dalszej części artykułu będę miała na myśli system współpracujący z Librusem eBibliotekę.