Rozliczanie czasu pracy w bibliotece

Biblioteka pracuje w 4-miesięcznym okresie rozliczeniowym. Niedawno otwarto biblioteką w sobotę na 4 godz. (w tygodniu jest otwarta po 8 godz.). Czy właściwy będzie grafik pracownicy na pełny etat 4 dni po 8 godz. i sobota 4 godz. Wtedy będzie 36 godz. zamiast godz. (oczywiście z zachowaniem prawa do pełnego wynagrodzenia). Jedna z pracownic na 1/2 etatu pracuje 4 dni w tygodniu po 5 godz., a jeśli pracuje w sobotę, to 4 godz. i tak samo jak wyżej będzie tydzień, że nie wypracuje czasem normy godzinowej do 1/2 etatu (z zachowaniem prawa do pełnego wynagrodzenia wynagrodzenia). Czy w przypadku pracy 4 dni w tygodniu po 5 godz. (i z uwagi na staż wymiarze 26 dni urlopu) pracownicy przysługuje 104 godz., czyli 21 dni udzielony w dniach a rozliczony w godzinach?