Sztuka kompromisu w zarządzaniu projektem – 8 dylematów menadżera projektu

Zarządzanie projektem jest wyzwaniem wymagającym od menadżera szerokiego zakresu umiejętności. Trzeba nie tylko umieć wyznaczać realne cele dla siebie i zespołu, skutecznie zarządzać budżetem czy jasno komunikować światu zewnętrznemu kolejne etapy realizacji działania. Trzeba także, co jest jedną z największych trudności, godzić wiele różnorodnych interesów. Interesów, które niekiedy są względem siebie sprzeczne. Trzeba opanować trudną sztukę kompromisu.

Rozliczenie dofinansowania w programie Kraszewski

Pytanie: Jesteśmy małą biblioteką, otrzymałyśmy dofinansowanie w programie Kraszewski. Komputery dla bibliotek. Jak prowadzić ewidencję tego dofinansowania?

Public Relations biblioteki szkolnej – niech inni zauważą Twoją pracę

Często biblioteka szkolna funkcjonuje na marginesie życia szkoły a pozycja bibliotekarza szkolnego jest prawie niezauważalna. Jeśli tak, jest w Twojej szkole, to ten artykuł krok po kroku pomoże Ci znaleźć sposób na to, aby Twoja praca w bibliotece szkolnej była zauważona i doceniona w środowisku szkoły.

Jak uniknąć 15 błędów, które demotywują pracowników

Zadania, przed którymi stoi kierownik zespołu, wymagają wysokich kwalifikacji zawodowych. Musi on nie tylko wykazywać się ponadprzeciętną wiedzą zawodową, ale również korzystać z metod zarządzania zespołem, umiejętnie motywować pracowników i dbać o kulturę organizacyjną placówki. Dlatego sprawdź, jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez kierowników, które demotywują zespół.

Jak skutecznie zarządzać czasem z kalendarzem Google

W powszechnej opinii ciągle można spotkać zdanie, że praca w bibliotece polega na siedzeniu (kluczowy czynnik) i czytaniu książek. Tymczasem każdy, kto pracuje w bibliotece lub ma kontakt z bibliotekarzami wie, że nie jest to prawda. Obecnie bibliotekarz nie jest tylko znawcą literatury każdego gatunku i książek (także tych bez tytułu i autora, no tych z niebieską okładką).