WYDANIE ONLINE

Często biblioteka szkolna funkcjonuje na marginesie życia szkoły a pozycja bibliotekarza szkolnego jest prawie niezauważalna. Jeśli tak, jest w Twojej szkole, to ten artykuł krok po kroku pomoże Ci znaleźć sposób na to, aby Twoja praca w bibliotece szkolnej była zauważona i doceniona w środowisku szkoły.

czytaj więcej »

W powszechnej opinii ciągle można spotkać zdanie, że praca w bibliotece polega na siedzeniu (kluczowy czynnik) i czytaniu książek. Tymczasem każdy, kto pracuje w bibliotece lub ma kontakt z bibliotekarzami wie, że nie jest to prawda. Obecnie bibliotekarz nie jest tylko znawcą literatury każdego gatunku i książek (także tych bez tytułu i autora, no tych z niebieską okładką).

czytaj więcej »

Zarządzanie projektem jest wyzwaniem wymagającym od menadżera szerokiego zakresu umiejętności. Trzeba nie tylko umieć wyznaczać realne cele dla siebie i zespołu, skutecznie zarządzać budżetem czy jasno komunikować światu zewnętrznemu kolejne etapy realizacji działania. Trzeba także, co jest jedną z największych trudności, godzić wiele różnorodnych interesów. Interesów, które niekiedy są względem siebie sprzeczne. Trzeba opanować trudną sztukę kompromisu.

czytaj więcej »

Zadania, przed którymi stoi kierownik zespołu, wymagają wysokich kwalifikacji zawodowych. Musi on nie tylko wykazywać się ponadprzeciętną wiedzą zawodową, ale również korzystać z metod zarządzania zespołem, umiejętnie motywować pracowników i dbać o kulturę organizacyjną placówki. Dlatego sprawdź, jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez kierowników, które demotywują zespół.

czytaj więcej »

Pytanie: Jesteśmy małą biblioteką, otrzymałyśmy dofinansowanie w programie Kraszewski. Komputery dla bibliotek. Jak prowadzić ewidencję tego dofinansowania?

czytaj więcej »

wiper-pixel