WYDANIE ONLINE

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej to wymagający klienci. Ale to właśnie z nimi można prowadzić ciekawe i dynamiczne zajęcia. Jak się do tego zabrać?

czytaj więcej »

Zajęcia przybliżające lekturę, zachęcające uczniów do rozwijania kreatywności i zdolności planowania.

czytaj więcej »

Zajęcia przybliżające kobiece postaci historyczne, wpływowe w różnych dziedzinach życia Polki, których sylwetki często pozostają nieznane szerszemu, zwłaszcza młodemu odbiorcy.

czytaj więcej »

Scenariusz zajęć dla młodzieży – uczniów szkół ponadpodstawowych – zapoznaje ze skutkami spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Przedstawia problemy, z jakimi borykają się dzieci narażone na szkodliwe działanie alkoholu w okresie płodowym. Celem zajęć jest uwrażliwienie młodych ludzi na problem spożywania alkoholu w okresie ciąży. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców.

czytaj więcej »

Gazetki i wystawy nie muszą być nudne. Dowiedz się, jak tworzyć atrakcyjne i interaktywne wydarzenia biblioteczne.

czytaj więcej »

Biblioteki stale podejmują się prowadzenia nowych działań, podążają za zainteresowaniami czytelników, między innymi zapewniają im ciekawe, nowe zbiory. Oferta dla  czytelników stale jest rozszerzana, pojawiają się nowe typy dokumentów. Nieodłączna częścią zasobów bibliotek stają  się obok, filmów czy audiobooków, także gry planszowe i karciane. Jakie są zatem zalety planszówek i jak wykorzystać ich potencjał w bibliotece. Czy biblioteki są  dobrym miejscem dla takich gier? 

czytaj więcej »

wiper-pixel