WYDANIE ONLINE

Państwowe i samorządowe instytucje kultury początkowo miały zostać wyjęte z systemu kar administracyjnych, jednak tak się nie stało. Sprawdź, za co może zostać ukarany dyrektor i pracownik biblioteki.

czytaj więcej »

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych zmienia Kodeks pracy. Zostały do niego dodane 2 nowe przepisy – art. 222 i art. 223 kp, odnoszące się przede wszystkim do zasad stosowania monitoringu wizyjnego, a także monitorowania służbowej poczty elektronicznej. Sprawdź, co to oznacza dla biblioteki.

czytaj więcej »

Jeżeli biblioteka publiczna czy szkolna zamierza zainteresować swoją ofertą potencjalnych czytelników, powinna dostosować własną stronę internetową do ich wymagań. Dowiedz się, jak powinna wyglądać strona nowoczesnej biblioteki i jak można ją uatrakcyjnić bez ponoszenia dodatkowych kosztów finansowych.

czytaj więcej »

Czy w dobie bogatej oferty rozrywkowej biblioteka ma szansę znaleźć się w centrum wydarzeń organizowanych w Twojej miejscowości? Tak, pod warunkiem, że do pozyskania publiczności wykorzystamy narzędzia, które obecnie stanowią podstawę działań promocyjnych. Możliwość taką mają zarówno biblioteki szkolne, jak i publiczne.

czytaj więcej »

Filie biblioteczne mają ułatwić mieszkańcom dostęp do bibliotek, przybliżyć je do czytelników w sensie dosłownym. Dowiedz się, kiedy warto tworzyć filie biblioteczne, a także jakie warunki organizacyjne i prawne muszą być spełnione.

czytaj więcej »

Stworzenie biblioteki cyfrowej od podstaw to bardzo duże wyzwanie. Zwłaszcza że, jak ocenia ekspert ze Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dr Henryk Hollender, polskie biblioteki cyfrowe opierają się na działaniach oddolnych, bez centralnego zarządzania, jednolitej strategii i finansowania. Dowiedz się, czym jest biblioteka cyfrowa, kiedy warto ją tworzyć, jak się do tego przygotować i jakie są etapy jej budowania.

czytaj więcej »

Biblioteka zdecydowanie zmieniła się na przestrzeni ostatnich 20 lat. W tym czasie przeszła ogromną i dynamiczną metamorfozę. Kiedyś magazyn księgozbioru, dziś miejsce spotkań. Ale czy aktualne oblicze biblioteki jest tak bardzo odległe od tego, jakie miała dawniej?

czytaj więcej »

Pytanie: Zwracam się z zapytaniem, czy biblioteka muzeum może starać się ośrodki z Funduszu Promocji Kultury czy innego funduszu na zakup nowości do biblioteki, czy dofinansowanie wydania Stargardii (czasopismo wydawane przez muzeum – historia, archeologia).

czytaj więcej »

Warunkiem udzielania nauczycielowi urlopu nie jest obecnie jedynie orzeczenie lekarskie, ale również skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. Sprawdź, czy możesz skorzystać w najbliższym czasie z tego urlopu.

czytaj więcej »

wiper-pixel