WYDANIE ONLINE

Do niedawna strona internetowa była najważniejszym punktem promocji w Internecie. Dziś stała się częścią ekosystemu, centrum, z którego prowadzą drogi do mediów społecznościowych. By trafić do czytelnika, musisz być aktywny w tych mediach, w których można go spotkać. Sprawdź, jak bawić czytelnika, zaciekawiać, a przede wszystkim często o sobie przypominać.

czytaj więcej »

Od 1 października 2017 r. biblioteka może otrzymać dofinansowanie z Funduszu Promocji Kultury, który jest nowym państwowym funduszem celowym. Sprawdź zatem, jak otrzymać dofinansowanie do zadań z zakresu kultury. Dowiedz się, jak złożyć wniosek i jak przebiega przyznawanie odszkodowania.

czytaj więcej »

Tylko dobrze wyposażona biblioteka, w której uczeń oraz czytelnik mogą znaleźć nowości, będzie służyć rozwojowi czytelnictwa. Dlatego sprawdź, czy spełniasz kryteria otrzymania dotacji, a następnie właściwie zaplanuj działania, aby ją uzyskać.

czytaj więcej »

Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. Hasło tegorocznej akcji zostanie podane w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ubiegłorocznej edycji akcji wzięło udział ponad 1300 bibliotek! W całej Polsce odwiedziło je kilkaset tysięcy ludzi. Te liczby mówią same za siebie.

czytaj więcej »

Wielu mniej znanych autorów, którzy często wydają książki własnym sumptem, chętnie spotka się z potencjalnymi czytelnikami, aby porozmawiać o swej twórczości. Sprawdź zatem, jak w atrakcyjny sposób popularyzować czytelnictwo i przy okazji zdobyć dodatkowe pieniądze.

czytaj więcej »

Niektóre biblioteki pobierają kaucję od czytelników, którzy mieszkają poza miejscowością czy gminą, w której działa biblioteka. Oczywiście odpowiedni zapis powinien znajdować się w regulaminie biblioteki. Osoby wpłacające kaucję muszą mieć możliwość ją odebrać. Co jednak się stanie, jeśli tego nie zrobią?

czytaj więcej »

Pytanie: Jako biblioteka publiczna chcemy wynająć jedno z naszych pomieszczeń, a najemcą ma być komercyjne studio nagrań. Czy możemy to zrobić?

czytaj więcej »

Pracownicy bibliotek słowo „perswazja” traktują z rezerwą. Boją się, że tekst na stronie będzie przypominał wykrzykiwanie na bazarze „Najlepsze warsztaty tylko u nas!”. Jednak w dobrze napisanym tekście perswazja jest prawie niewidzialna. Sprawdź, jak podsycać wyobrażenia, oddziaływać na emocje i podkreślać korzyści.

czytaj więcej »

Za granicę możesz czasowo wywieźć tylko te materiały biblioteczne, które nie stanowią zabytków. Sprawdź, jakich zasad musisz obecnie przestrzegać przy ich wywozie.

czytaj więcej »

Pytanie: Dyrektor Biblioteki Gminnej jest na zwolnieniu lekarskim. Wiadomo, że jest poważnie chory. Statut biblioteki nie przewiduje powołania zastępcy dyrektora. Czy wójt gminy może pod nieobecność dyrektora upoważnić pracownika biblioteki do wykonywania zadań p.o. dyrektora?

czytaj więcej »

wiper-pixel