Wynagrodzenia z projektu unijnego

Biblioteka jest głównym partnerem gminy w realizacji projektu unijnego (Europejski Fundusz Społeczny). W związku z tym projektem musi zatrudnić animatora oraz wyznaczyć dwóch pracowników do pomocy w prowadzeniu projektu, za co mają otrzymać dodatek specjalny. W projekcie na dodatek specjalny dla tych 2 pracowników założono znacznie więcej pieniędzy, niż pozwala na to uodk i regulamin wynagradzania. Czy jeżeli instytucja posiada środki, może zmienić zapis w regulaminie na np. 50%. W regulaminie nie ma też stanowiska animator, więc wydaje mi się, że muszę wprowadzić aneks, w którym takie stanowisko się pojawi. Animator będzie tylko zatrudniony na okres trwania projektu, tzn. na 1 rok. Dla głównej księgowej w tym projekcie nie przewidziano wynagrodzenia, a to ona odpowiada za właściwe prowadzenie księgowości wyodrębnionej dla tego projektu. Księgowej i dyrektorowi nie przysługuje dodatek specjalny – jak można zatem wynagrodzić księgowej tę pracę? Czy mogę ją zatrudnić np. na umowę zlecenia do prowadzenia księgowości tego projektu?